DEVLET PLANLAMA TEŞKİLATI HABERLERİ

Devlet Planlama Teşkilatı Haberleri

Devlet Planlama Teşkilatı haber, Devlet Planlama Teşkilatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Devlet Planlama Teşkilatı: Görenleri kendine 'aşık' ediyorDevlet Planlama Teşkilatı 25.7.2020
Devlet Planlama Teşkilatı 8.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Saray hükümeti ekonomik buhrandan çıkmak için neler yapıyor?" Birçok ülkenin milletini kaldırmak için destek paketleri açıkladıklarını aktaran Faik Öztrak, şunları kaydetti: "Almanya 127 milyar avro büyüklüğünde yeni bir paket açıkladı. Bizdeki saray hükümeti ekonomik buhrandan çıkmak için neler yapıyor? 'Dünyaya tır çarpacakmış, bize motor çarpacakmış' gibi anlamsız sözlerle günü kurtarmaya çalışıyor. Kendi beceriksizlikleriyle ekonomi zaten son iki yıldır krizde. 18 yıldır borca batırdıkları millete, şimdi 'Daha fazla borçlan' demekten başka bir şey bilmiyorlar. Yetmiyor ülkeyi içine kapatacak adımlar atıyorlar. Bayram gününde kambiyo vergisini beş kat artırdılar, binlerce malın gümrük vergisini artırdılar. Dün de Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğlerle, pek çok ürünün gümrük kıymetini artırdılar. Merkez Bankası, geçtiğimiz hafta sonu, bazı seçilmiş sektörlerdeki yatırımları desteklemek için 20 milyar lira tutarında taahhütlü avans kredisi açacağını açıkladı. 1970'li yıllarda kalkınma planları dahilinde ve devlet planlama teşkilatı yönlendirmesiyle seçilen bazı sektörlere merkez bankası kredi kullandırmıştır ama o günden bugüne 50 yıl geçti.
Devlet Planlama Teşkilatı: 10 yıl önce bugün neler oldu ?Devlet Planlama Teşkilatı 13.5.2020
Devlet Planlama Teşkilatı 7.5.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Eskiden Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu kurumun kaynakların nasıl ve nerede kullanılacağını planladığını anlattı.
Devlet Planlama Teşkilatı 18.4.2020
Kılıçdaroğlu, tarım sektörü temsilcileriyle görüştü
Eskiden Devlet Planlama Teşkilatının (DPT) yayınladığı tarım raporlarını büyük bir dikkatle okuduklarını aktaran Kılıçdaroğlu, "Üretici her zaman korunması gerekendir.
Devlet Planlama Teşkilatı 17.4.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
Askerlik hizmetini, Milli Savunma Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu Üyesi olarak 1961-1962 yıllarında yapan Özal, Devlet Planlama Teşkilatının kurulmasına önemli katkı sağladı.
Devlet Planlama Teşkilatı: Ağıralioğlu: 'Borel ücretsiz dağıtılsın'Devlet Planlama Teşkilatı 16.4.2020
Devlet Planlama Teşkilatı 16.4.2020
İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu: "Evde kalmak en önemli izolasyon vazifesidir"
"Bu hassas sürecin ciddiyetine uygun davranmalıyız" Yavuz Ağıralioğlu, vatandaşın salgınla mücadele sürecinde ciddi ve hassas davranması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Evde kalmak, hassasiyet göstermemiz gereken en önemli izolasyon vazifesidir. Evimizde kalamazsak, evde sevdiklerimize bakmaktan yorulur da kendimizi dışarıya atarsak, yarın yoğun bakım ünitelerinde tavanlara bakmak zorunda kalacağız. Bu hassas süreçte bu işin ciddiyetine uygun davranmak zorundayız." Ekonomi yönetiminin devletin güven mekanizması içerisinde itibar bulmasının yolunun ciddi kurullarla çalışmak olduğunu savunan Ağıralioğlu, "Ekonomik ve Sosyal Konsey gibi, Devlet Planlama Teşkilatı gibi 1 yıllık, 5 yıllık, 20 yıllık planlamalar yapacak, bu planları yaparken de parti taassubunun çok ötesinde memleketin, milletin ihtiyaçlarını görebilecek planlamalara ve etkin bir devlet tasarrufu ve bu süreçten sonra ayağa kalkmamızın bütün detaylarını planlayabilecek bir seferberliği oluşturacak kurulların oluşturulmasının elzem olduğunu düşünüyoruz.
Devlet Planlama Teşkilatı: Rektör Karabulut'an Özal mesajıDevlet Planlama Teşkilatı 16.4.2020
Devlet Planlama Teşkilatı 16.4.2020
Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Karabulut'tan Özal'ı anma mesajı
Renkli kişiliği, reformist kimliği, tabuları yıkan ve sivil değişimi toplumun tabanına yayarak alışılmışın dışında bir devlet adamı görüntüsü vermiş olan Turgut Özal, Mühendis, Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, Milli Savunma Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu üyesi, Ekonomist,Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarı, Başbakanlık Müsteşarı, Başbakan Yardımcısı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak ülkemize en alt basamaktan en üst basamağa tek tek çıkarak hizmet etmiştir.
Devlet Planlama Teşkilatı 12.3.2020
Mustafa Cengiz: "Sevgili Mete Kalkavan, Allah aşkına bizim maçı kabul etme" -1-
- Mustafa Cengiz: "Sevgili Mete Kalkavan, Allah aşkına bizim maçı kabul etme" Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "Fetih Suresi Taraftarı bir araya getirdi, ateş oluşturdu" "Beşiktaşlı kardeşlerimiz de rahatlıkla gelebilir" "Sevgili MHK Mete Kalkavan'ı verme ya, bu insana da Çin...
Devlet Planlama Teşkilatı 4.1.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
İSTANBUL'da yaklaşık 900 bin engelli yaşıyor. Bunların 120 bine yakını ise zihinsel engelli. Ancak kentte engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, nöroloji, fizyoterapi gibi diş dışı pek çok branşın ve kendine özel yoğun bakım servisinin de bulunduğu bir diş hastanesi yok. Marmara Üniversitesi'nin Başıbüyük'te temeli atılan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi içerisinde sadece engellilere hizmet verecek diş hastanesi için Devlet Planlama Teşkilatı'ndan 10 milyon TL bütçe sağlandı ancak 10 milyon TL'ye daha ihtiyaç olduğu belirtildi.
Devlet Planlama Teşkilatı 4.1.2020
İSTANBUL'UN İLK 'ENGELSİZ' DİŞ HASTANESİ İÇİN 10 MİLYON TL'YE İHTİYAÇ VAR
İSTANBUL'da yaklaşık 900 bin engelli yaşıyor. Bunların 120 bine yakını ise zihinsel engelli. Ancak kentte engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek, nöroloji, fizyoterapi gibi diş dışı pek çok branşın ve kendine özel yoğun bakım servisinin de bulunduğu bir diş hastanesi yok. Marmara Üniversitesi'nin Başıbüyük'te temeli atılan Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi içerisinde sadece engellilere hizmet verecek diş hastanesi için Devlet Planlama Teşkilatı'ndan 10 milyon TL bütçe sağlandı ancak 10 milyon TL'ye daha ihtiyaç olduğu belirtildi.
Devlet Planlama Teşkilatı: Yurt dışı kariyerini bırakıp Van'ı tercih ettiDevlet Planlama Teşkilatı 24.12.2019
Devlet Planlama Teşkilatı 24.12.2019
Yurt dışı kariyerini bırakıp Van'ı tercih etti
ABD'de temel bilimler ve mühendislik alanında dünyanın en iyi üniversitesi olarak bilinen Massachusetts Institute of Technology'ye Türkiye orijinli proje asistanı olarak kabul edilen Zahmakıran, TÜBİTAK ve Devlet Planlama Teşkilatı bursiyeri olarak da Japonya ve Fransa'da iki yıl süren araştırma çalışmalarında yer aldı.
Devlet Planlama Teşkilatı 23.12.2019
İlim Yayma Ödülleri sahiplerini buldu
Amerika'da temel bilimler ve mühendislik alanında dünyanın en iyi üniversitesi olarak bilinen Massachusetts Institute of Technology'ye Türkiye orijinli proje asistanı olarak kabul edilen sayılı genç araştırmacıdan biri oldu. Ayrıca TÜBİTAK ve Devlet Planlama Teşkilatı bursiyeri olarak Japonya ve Fransa'da iki yıl süren araştırma çalışmalarına katıldı.
Devlet Planlama Teşkilatı: 'İnsan Mektebi Projesi' tanıtım toplantısıDevlet Planlama Teşkilatı 18.12.2019
Devlet Planlama Teşkilatı: 'İnsan Mektebi' projesi tanıtım toplantısıDevlet Planlama Teşkilatı 18.12.2019
Devlet Planlama Teşkilatı: MTÜ'de eski bakan Emiroğlu için vefa günüDevlet Planlama Teşkilatı 24.11.2019
Devlet Planlama Teşkilatı 20.11.2019
"6. MEM-TEK Uluslararası Membran Teknolojileri Sempozyumu" sona erdi
Koyuncu, 10 yıl içerisinde yaklaşık 150 Ar-Ge projesine imza attıklarını belirterek, "12 farklı kurumla ve 100 civarında da özel kurumla projeler geliştirdik. Bu projelerde yaklaşık 15 milyon civarında merkeze bütçe getirilmişti. Merkezin kurulumu için yaklaşık 7,5 milyon Devlet Planlama Teşkilatından (DPT) destek almıştık.
Devlet Planlama Teşkilatı 15.11.2019
Bakan Selçuk: "Meslek Kanunu'nun yaklaşık 5.2 milyar liralık bir bütçesi var"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2020 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2018 Kesin Hesap Kanun teklifi görüşmelerine katıldı ve milletvekillerinin sorularını cevapladı. Bakan Selçuk, Meslek Kanunu'na ilişkin soruya, "Meslek Kanunu'nun yaklaşık 5.2 milyar liralık bir bütçesi var. Bununla ilgili her tür hazırlığımız mevcut. STK, ilgili kurum ve kuruluşlardan, uluslararası kuruluşlardan aldığımız, yararlandığımız bir çerçeve var. Türkiye'nin devlet planlama Teşkilatı çerçevesinde planlama tecrübesi var.
Devlet Planlama Teşkilatı: '7 Güzel Adam'a vefa gecesiDevlet Planlama Teşkilatı 14.11.2019
Devlet Planlama Teşkilatı 6.11.2019
Kılıçdaroğlu canlı yayında soruları yanıtladı
"Sağlıklı ve tutarlı planlama gerekli" Eskiden Devlet Planlama Teşkilatı adında bir kurumun olduğunu ve Türkiye'nin geleceğini planladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, iktidarın bu kurumu kapattığını, Türkiye'nin ilk kez kalkınma planı olmadan bir yılı yaşadığını dile getirdi.
Devlet Planlama Teşkilatı 30.9.2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'tan, bazı akademisyenlerin deprem destekleri ile ilgili...
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, basın yayın organlarında bazı akademisyenlerin deprem destekleri ile ilgili ortaya attıkları iddialara tepki göstererek, "1999'a kadar deprem alanında sadece 45 proje destek görmüşken 17 senede 217 projeyi biz hükümet olarak TÜBİTAK vasıtasıyla destekledik.
Devlet Planlama Teşkilatı 30.9.2019
"Deprem ve sismografi alanındaki projeleri TÜBİTAK aracılığıyla destekliyoruz"
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bilim insanlarının deprem ve sismografi alanındaki projelerini TÜBİTAK aracılığıyla desteklediklerini belirterek, "Bu kapsamda; 1999'a kadar deprem araştırmalarıyla ilgili sadece 45 proje destek görmüşken, son 17 senede 217 projeyi destekledik.
Devlet Planlama Teşkilatı 29.9.2019
Haftanın tarihine bakış
1960- Devlet Planlama Teşkilatı kuruldu.
Devlet Planlama Teşkilatı 27.9.2019
TÜBİTAK'tan depreme yönelik iddialara yanıt
Binin üzerinde farklı Ar-Ge projesine 1,4 milyar lira aktarıldı Bilim insanlarının deprem ve sismografi alanındaki projelerinin de TÜBİTAK aracılığıyla desteklendiğine dikkat çekilen açıklamada, şu bilgiler verildi: "Bu kapsamda, 1999'a kadar deprem araştırmalarıyla ilgili sadece 45 proje destek görmüşken, son 17 senede 217 proje desteklenmiştir. 2006-2019 yılları arasında onaylanan projelere yaklaşık 110 milyon lira kaynak aktarılmıştır. Marmara Bölgesi özelinde yürütülen TÜBİTAK projelerinin yüzde 34'ü ve kullandırılan bütçenin yüzde 38'i İstanbul Teknik Üniversitesine (İTÜ) verilmiştir." Deprem araştırmaları konusunda mülga Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla 2002'den bu yana üniversitelerin 29 farklı projesine 200 milyon liranın üzerinde ödenek sağlandığı hatırlatılan açıklamada, İTÜ'ye aktarılan kaynağın ise 9 milyon lira olduğu dile getirildi.
Devlet Planlama Teşkilatı: TÜBİTAK'dan İstanbul depremine ilişkin açıklamaDevlet Planlama Teşkilatı 27.9.2019
Devlet Planlama Teşkilatı 27.9.2019
TÜBİTAK'dan İstanbul depremine ilişkin açıklama
TÜBİTAK, İstanbul ve çevre illerde hissedilen deprem sebebiyle bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
Devlet Planlama Teşkilatı: Türkiye'nin 'Etnobiyoloji Haritası' çıkartılıyorDevlet Planlama Teşkilatı 6.9.2019
Devlet Planlama Teşkilatı: Malatya TSO'da 'Dijital Oda' dönemi başlıyorDevlet Planlama Teşkilatı 5.9.2019
Şu an buradasınız: Devlet Planlama Teşkilatı Haberleri | Devlet Planlama Teşkilatı Haber - Haberler - Devlet Planlama Teşkilatı haberleri, son dakika devlet planlama teşkilatı haber ve gelişmeleri burada. Görenleri kendine aşık ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 04:51:20. #1.14#
title