Denizli Kavşakta Savrulan Kamyonet Yayaları Altına Aldı: 5 Yaralı

Denizli Kavşakta Savrulan Kamyonet Yayaları Altına Aldı: 5 Yaralı

Kavşakta savrulan kamyonet yayaları altına aldı: 5 yaralıDENİZLİ'nin Merkezefendi İlçesi'ndeki kontrolsüz kavşakta bir kamyonet, minibüsle çarpıştıktan sonra savrulup karşıya geçen iki yayayı altına aldı.

Kavşakta savrulan kamyonet yayaları altına aldı: 5 yaralı

DENİZLİ'nin Merkezefendi İlçesi'ndeki kontrolsüz kavşakta bir kamyonet, minibüsle çarpıştıktan sonra savrulup karşıya geçen iki yayayı altına aldı. Güvenlik kamerasınca görüntülenen kazada; durumu ağır olan iki yayanın dışında, sürücüler ile kamyonette bulunan bir yolcu da olmak üzere toplam 5 kişi yaralandı.

Kaza, bugün saat 15.30 sıralarında, Yenişafak Mahallesi 1027 Sokak ile 1017 Sokağın kesiştiği kontrolsüz kavşakta meydana geldi. Üçler Mahallesinden Albayrak Meydanı yönüne giden Ali Korkmaz (33) yönetimindeki 20 BJE 41 plakalı kamyonetle, Hüseyin Çelek'in (50) kullandığı 20 AHN 66 plakalı minibüs kavşakta çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle kontrolden çıkan kamyonet, savruldu. Ali Korkmaz'ın yönetimindeki kamyonet, karşıya geçen yayalar Ali Muğlalı (53) ile Halil Uysal'a (56) çarparak altına aldı. Kamyonet, iki yaya çarptıktan sonra bir marketin duvarına çarparak durabildi. Kaza anı ise marketin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Kazada ağır yaralanan yayaların dışında kamyonet sürücü Ali Korkmaz, yanındaki yolcu Hamit Kılınç ve minibüs şoförü Hüseyin Çelek de yaralandı. Çevre hastanelere kaldırılan yaralılar tedaviye alındı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı. Kamyonetin duvarına çarptığı marketin sahibi Ekrem Tunçel, "Çarpma anında deprem olduğu sandım. Dışarıyı çıktığımızda kaza olduğu gördük. Kamyoneti çekerek altındaki yayayı çıkardık. Bu kavşakta sürekli kazalar oluyor, buraya bir önlem alınmasını istiyoruz" dedi.