Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı - Haberler
Haberi Paylaş

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

İhlas Haber Ajansı / Eren Elyesa Polat - Haberler | Güncel

Denizli'de manavdan aldığı armudu yemeye hazırlanan şahıs, üstünde oldukça nadir görülen ve 'cennetten gelen bir hayır' olduğuna inanılan Udumbara çiçeğine rastladı. Budizm inancında bu çiçek açtığında bir kral doğuyor.

Çal ilçesinde alışveriş yapmak bir manava giden Abdurrahman Usul ve Recep Zabun, aldıkları meyvelerle birlikte mesire alanına gitti. Ardından masada oturan Usul, poşeti açarak armudu yemeye hazırlanırken, üstünde bir şey olduğunu fark etti.

Yakından inceleme yapan Usul, daha önce bilgi sahibi olduğu 'Avatar' da denilen Udumbara çiçeğini gördü. Cennetten gelen hayır çiçeği olduğuna inanıldığını arkadaşı Zabun'a söyleyen Uslu, armudu özenle saklamaya karar verdi.

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

Çiçeğin aynı zamanda ortaya çıktığı an bir kralın doğacağına da inanıldığını belirten Usul, "Budizm efsanesinde yer alan ve 'Cennetten gelen hayır' olarak bilinen Udumbara çiçeğin ortaya çıktığı zamanlarda bir kralın doğacağına inanılıyormuş. Ne kadar doğru olduğu bilinmez" dedi.

Öte yandan, uzmanlar ise Udumbara çiçeği olarak lanse edilen organizmanın, aslında bir böceğe ait yumurtalar olduğunu belirtiyor.

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı
İhlas Haber Ajansı / Eren Elyesa Polat - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Hanrey Nanu:Krisoperla yumurtası o!cahilioslar...
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ ::))))))))))))))))
Güven KİNCAL:Yarın elli bine alan bir akıllı çıkarsa şaşırmam:)))
500