Deniz Feneri Derneği Bu Yılki Ramazan Projelerini Duyurdu

Deniz Feneri Derneği Bu Yılki Ramazan Projelerini Duyurdu

Deniz Feneri Derneği bu Ramazan hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olabilmek için sunduğu Ramazan Projelerini duyurdu. Dernek Ramazan'dan önce ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ulaştırmaya başladığını aktardı.

Deniz Feneri Derneği Bu Yılki Ramazan Projelerini Duyurdu

Deniz Feneri Derneği kurulduğu günden bu yana olduğu gibi bu Ramazan da ulaştıracağı yardımlarla binlerce ihtiyaç sahibi aileyi ve sunduğu birbirinden farklı Ramazan projeleri ile hayırseverleri mutlu edeceğini duyurdu. Dernek Ramazan'dan önce ihtiyaç sahibi binlerce aileye Ramazan gıda kolisi ulaştırmaya başladığını belirtti.

Deniz Feneri, 22 yıl önce sadece iyilik için çıktığı yolda yürümeye samimiyet, iyi niyet ve kararlılıkla devam ettiğini bildirdi.

Türkiye'nin iyilik ve yardımlaşma denince akla gelen yegane kurumu olan Deniz Feneri 'nin bu Ramazan hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olabilmek adına sunduğunu belirttiği Ramazan Projeleri şöyle aktardı;

BİR KUMANYA DA SEN BAĞIŞLA

"Bu proje kapsamında Ramazan öncesinde yurtiçi ve yurtdışında 60.000 aileye gıda kolisi dağıtılıyor. Ramazan boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaşmış olacak. Ramazan bereketini, gıda kolileri ile yoksul sofralarına taşımak isteyen hayırseverler, içinde kuru gıda ve kahvaltılık malzeme bulunan 120 TL'lik 4 kişilik aileye 1 aylık yetecek gıda kolilerinden bağışlayabilirler.

10.000 KİŞİYE BAYRAMLIK

Hayırseverler Deniz Feneri'nin Bayramlık Projesine 150 TL katkıda bulunarak bayram öncesinde yoksul ya da yetim çocuğu sevindirebilir, ona bayram günü arkadaşları gibi yepyeni kıyafetler giymenin sevincini yaşatabilirler. Deniz Feneri bu Ramazan 10.000 ihtiyaç sahibine ayakkabıdan eteğe, pantolondan iç çamaşırına kadar bayramlık giysi ulaştıracak.

5000 YETİME BAYRAM HARÇLIĞI

Bu bayram 5.000 yetim çocuk, Deniz Feneri'nin kendilerine ulaştıracağı 100 TL'lik bayram harçlığıyla mutluluktan uçacak.

YETİM İFTARI

Türkiye ve dünyada 50 ülkede yetim iftarları düzenlenecek. Ayrıca "İslam Dünyası Yetimler günü" olarak kabul edilen Ramazan'ın 15'ci günü(30 Mayıs)da dernek, 3 kıta 50 ülkede yetim sofraları kurup, gıda dağıtımı yapacak. Ayrıca Yetimlere bayram harçlığı da o gün dağıtılacak

Suriye ve Türkiye'deki 10.000 Suriyeli aileye gıda dağıtımı yapılacak. Derneğimizin her türlü ihtiyacını karşıladığı Suriye'deki Azez bölgesinde 9000 kişinin barındığı "Deniz Feneri Haremeyn" ve " Ehli Şam kampında gıda ve temizlik maddesi dağıtılacak.

İFTARDA BULUŞUYORUZ

Deniz Feneri Derneği ailesi farklı illerde ve ülkelerde düzenleyeceği iftarlarla bir araya geliyor. Deniz Feneri yöneticileri, çalışanları, gönüllüleri, bağışçıları ve ihtiyaç sahibi ailelerimiz "İftarda Buluşuyoruz" projesi kapsamında aynı sofrayı paylaşacak. Bu Ramazanda 3.000 kişi aynı sofrada buluşup iftar açarak büyük bir aile olmanın mutluluğunu yaşayacaklar.

MİSAFİRHANE

Yakınlarının tedavisi için Ankara'ya gelen ve kalacak yerleri olmadığından hastane bahçelerinde ya da parklarda geceyi geçirmek zorunda kalan ihtiyaç sahiplerine Deniz Feneri misafirhanesi kapılarını açıyor. Ankara'da bulunan misafirhanemizde barınma, yemek ve temizlik hizmetleri sunuluyor.

Bağışçılarımız bir hasta yakınının 1 günlük konaklama ve yemek ihtiyacını 30 TL ile karşılayabilir.

ADAK, AKİKA, ŞÜKÜR KURBANI

Deniz Feneri hayırseverlerin adak, akika ve şükür kurbanlarını Ramazan da da keserek, ihtiyaç sahibi, dul, yetim, öksüz, fakir ve muhtaç ailelere dağıtıyor. Adak kurban bedeli: yurt içi 840 TL, yurt dışı 440 TL'dir.

DÜNYADA RAMAZAN

Yüzyılın iyilik hareketi yardımlarınızı bu yıl yine uzak diyarlara ulaştıracak. Afganistan, Bangladeş, Filistin, Gana, Irak, Karadağ, Lübnan, Makedonya, Nijer, Pakistan, Somali, Sudan, Yemen'inde aralarında bulunduğu 50 ülkede yapılacak iftarlarla kardeşlik bağlarımız pekişecek.

1001 ÇOCUK 1001 DİLEK RÜYASI RAMAZAN DA GERÇEK OLUYOR

Toplamda yıl içerisinde hayallerine başvurduğumuz 2100 yetim çocuğumuza bize yazdıkları ve hayal ettikleri hediyeleri teslim alacaklar.

DÜNYA YETİMLERİNE BAYRAM HARÇLIĞI

Toplamda 50 ülkede iftar yapılırken 25 ülkeye isegönüllülerimizin de yer alacağı ekipler gidecek ve İslam dünyası yetimlerine iftar,yetim harçlığı ve gıda + giyim malzemesi dağıtılacak.

BAYRAM ZİYARETLERİ

Deniz Feneri Derneği'nin çalışanları ve gönüllüleri mübarek ramazan ayında eli öpülesi büyüklerimizi kaldıkları huzurevlerinde ziyaret ederek ellerini öpüp hayır dualarını almaya gidecek."