Selahattin Demirtaş: Beni Ortadan Kaldırmak İstiyorlar

Selahattin Demirtaş: Beni Ortadan Kaldırmak İstiyorlar

Aljazeera - Haberler | Güncel

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkında bir hiçleştirme kampanyası yapıldığını belirterek, "Beni bir siyasi figür olarak ortadan kaldırmak istiyorlar." dedi.

İsmi üzerinden büyük bir hiçleştirme kampanyası yürütüldüğünü söyleyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, olay yaratcak bir açıklama yaptı: "Şahsen beni bir siyasi figür olarak ortadan kaldırmak için bunları yapıyorlar."

"HDP KANDİL'E GÖTÜRDÜ ONAY ALDI" İDDİASI

Akil İnsanlar ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun buluşmasından dışarı yansıyan haberlerden biri de Başbakan Davutoğlu'nun HDP ile ilgili sözleri oldu. Âkil adam heyetinde yer alan Yıldıray Oğur, Türkiye gazetesindeki yazısında, Başbakan'ın, kendisiyle görüşen İmralı heyetinin de HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da verdikleri sözleri tutmadığını söylediğini yazdı. Yazıya göre Davutoğlu toplantıda HDP heyetinin yol haritasını Eylül ayı başında Kandil'e götürdüğünü ve onay aldığını anlattı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: BAŞBAKAN'IN SÖZLERİ DOĞRU DEĞİL

Al Jazeera'den Gonca Şenay'a konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nun Eylül ayı başında yol haritasının Kandil'e götürüldüğü şeklindeki sözlerinin gerçekleri yansıtmadığını belirtti: "Yol haritası bizimle paylaşılacaktı. Yalan, bize yol haritası filan verilmedi. Yalan. Heyetimiz böyle bir çalışma yapmadı. Yalanlar üzerine bir süreç yürür mü? Başbakan bunu söylediyse yanlış. Ne benimle paylaştı yol haritasını ne de ne heyet ile. Heyet de ayrıca bir açıklama yapacak. Güvensizliği derinleştiren bir psikolojik savaş mekanizması yürütüyorlar."

"BİZE VERİLEN SÖZLERİN HİÇBİRİ TUTULMADI"

Hükümetin izlediği politikayı, "güven artırıcı bir duruş değil" sözleriyle tanımlayan Selahattin Demirtaş, görüşmelerin açıklanmayan ayrıntılarıyla ilgili sorusuna ise, "Biz her şeyi açıklayamayız" sözleriyle yanıt verdi:

"Birçok yalan şey yazılıyor. Bazı gerçekleri açıklayacağız, bazılarını ise açıklayamayacağız. Müzakere süreçlerinde her şey kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmez. Buna sığınarak bizi zor durumda bırakmaya çalışmasınlar. Bize karşı bu dili kullananlar kendi verdikleri sözün hangi birini tuttular? Mesela defalarca bize gazetecilerden, akil insanlardan oluşan genişletilmiş bir heyet İmralı'ya gidecek sözü verdiler, hem bize hem de İmralı'da Sayın Abdullah Öcalan'a. 1 yıldır bunu söylüyorlar, Yaptılar mı? Yok. Hasta tutukluların hemen serbest bırakılacağını söylediler, belki 30 defa verdiler. Bize samimiyetsiz, ikiyüzlü diyenlerin verdiği sözü tutmuyor diyenler, bunlara bir baksınlar."

Kaynak: Aljazeera

Haber Yorumları (126)
METO: SADECE SELOYUMU KALDIRACAKLAR İNŞALLAH BUNLARIN KÖKÜNÜ ORTADAN KALDIRIRLARDA ÜLKEMİZ Bİ RAHAT NEFES ALIR
METO: EKMEK YEDIGİ TASA SICANLARDAN HAYIRMI GELIR KOBANİYE GİDECEKLERMİŞTE ASKER İZİN VERMİYORMUŞ ULA ŞEREFSİZLER ŞİNDİYE KADAR PASAPORTLAMI GECİYORDUNUZ İNŞALAHLAH HEPİNİZİN KÖKÜ KURUR
KOSAVALI: BAZI GERİ ZEKALILAR HALEN KÜRT TÜRK AYRIMI YAPIYOR ÇANAKKELEDE OMUZ OMUZA ŞEHİT DÜŞEN TÜRK VE KÜRT ECDAD NEDEN BU AYRIMI GÖZETMEDİ KANDİLDEKİ Bİ AVUÇ KENDİNİ ÖZGÜRLÜKÇÜ SANAN ERMENİ ASILLI NE İDÜ BELİRSİZ DİNDEN İMANDAN UZAK VİJDANDAN UZAK KAN EMİCİ AVRUPA MAŞONLARI KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ OLAMAZLAR İMRALI CANİSİ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ OLAMAZ SELAHATTİN DEMİRTAŞ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ OLAMAZ ÖYLE OLSA İDİ DİYARBAKIRDA FAKIRA FUKARAYA KURBAN ETİ DAĞITAN İKİ KÜRT GENCİ KARDEŞİMİZE KIYILMAZDI ONLARIDAMI TÜRKLER KATLETTİ POLİS KATLETTİ JANDARMA KATLETTİ SORUYORUM SİZE HER OLAYI DEVLETE MALEDİB HALKI HAKLA KIRDIRTMAK İSDEYEN ŞER ODAKLARINI GÖRÜN ARTIK BİRTANE DENGESİZ MHP Lİ GENÇLER ADANADA 4 KİŞİ ÖLDÜRDÜ YAZMIŞ BİRE APTAL SENİN SAVUNDUĞUN İDOLOJİNİN MİLLETVEKİLİ ALTAN TAN CANLI YAYINDA DEMEDİMİ KEŞKE DEVLET BAHÇELİ KADAR OLABİLSEYDİKTE HALKI SOKAĞA DÖKMESEYDİK DİE
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title