Demir Adam Bıdı: "Kanser Olsam Bile Benim Vücudum, Bağışıklık Sistemim Bunu Yenecektir"
Haberler » Güncel » Demir Adam Bıdı: "Kanser Olsam Bile Benim Vücudum, Bağışıklık Sistemim Bunu Yenecektir" - Haber

Demir Adam Bıdı: "Kanser Olsam Bile Benim Vücudum, Bağışıklık Sistemim Bunu Yenecektir"

Türkiye’nin “Demir Adam’ı” olarak bilinen Antalya Fuarcılık ve İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve milli sporcu Ali Bıdı, sağlıklı yaşamın sırlarını Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı’nda anlattı.

Demir Adam Bıdı:

'nin "Demir Adam'ı" olarak bilinen Fuarcılık ve İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve milli sporcu Ali Bıdı, sağlıklı yaşamın sırlarını Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı'nda anlattı. Sağlıklı yaşamın sırrının doğru beslenmeden geçtiğini ifade eden Bıdı, kansere meydan okudu. Bıdı, "Kanser olsam ile benim vücudum, bağışıklık sistemim bunu yenecektir" dedi.


Sağlıklı beslenme alışkanlıkları ile yüzme, bisiklet ve koşu dallarının birleşiminden oluşan triatlonda ikinciliğini yakalayarak "Demir Adam" unvanını kazanan 68 yaşındaki iş adamı Ali Bıdı; tecrübelerini Sağlıklı Yaşam Trendleri'nde paylaştı.


"Yaşamak için ye"


Türkel Fuarcılık tarafından 26 - 28 Ekim 2017 tarihleri arasında Kongre Merkezi'nde düzenlenen Sağlıklı Yaşam Trendleri Fuarı gerçekleştirildi. Sağlıklı yaşam içeriğiyle gerçekleştirilen ilk ve tek organizasyon olan fuarda Ali Bıdı; Yaşamak için ye" sloganı ile söyleşi gerçekleştirdi. Fuarda Bıdı'nın yanı sıra Seray Sever, Ertuğrul Akbay, Ece Vahapoğlu ve Deniz Dinçel gibi isimler etkinlik gerçekleştirdi.


Hedef 120 yaş


Ali Bıdı, konuşma öncesi fuardaki stantları gezerek sağlıklı yaşam trendlerini inceledi. Fuar kapsamında söyleşisini gerçekleştiren Ali Bıdı, küçük yaşta başladığı sağlık mücadelesinden, 68 yaşında hiç ilaç kullanmadan devam ettiği yaşam öyküsünü anlattı. Bıdı, "Mazotlu arabaya benzin koyarsanız çalışmaz. Ne yersek oyuz. O yüzden dinç olmak istiyorsanız doğru beslenmeyi öğrenmeniz gerekir. Beni dinleyenler cennete geç gider. Acele etmeyin. Ben 120 yaşına kadar yaşamak istiyorum. Yapılan bir bilimsel araştırmaya göre insan vücudu her 7 yılda bir 22 kez kendini yeniler. Bu da 154 eder. Ben abartmıyorum 120 diyorum" şeklinde konuştu.


Sağlıklı olabilmenin ilk şartının doğru yemek olduğunu kaydeden Bıdı, Uzak Doğu beslenme modelini benimsediğini, hayvansal gıdaları mümkün olduğunca az aldığını, sebzeleri de çiğ yediğini söyledi. Türkiye'de mutsuz toplumların sayısının artmasında sağlıksız olmanın etkisinden söz eden Bıdı, mutlu olmak için sağlıklı beslenme çağrısı yaptı. Bıdı, "Bütün vücudumuzun mutlu olması lazım. Mutlu olmak için sağlıklı beslenmek ve yapmamız lazım. Vücudun organları mutsuz olursa, beyin de mutsuz olur. Sağlıklı ve uzun yaşamak para kazanmaktan zordur. Sağlıklı beslenerek mutlu bir hayat sürmek mümkün" dedi.


Söyleşinin son bölümünde sağlıklı yaşamın karşısında hiçbir şeyin duramayacağını söyleyerek bilim insanlarına çağrıda bulundu. Ali Bıdı,"İnsanlar sağlıklı olduğu sürece korkmasınlar. Siz sağlıklı olduğunuz sürece, az yediğiniz sürece hastalıklar size gelemez. Ben buradan bilim insanlarına çağrıda bulunuyorum. Bana kanser hücresini aşılayabilirler. Ben denek olacağım. Bunu gönüllü olarak söylüyorum. Kanser hücresini bana aşılayın, benim vücudum, bağışıklık sistemim bunu yenecektir. Ben insanlık için denek olmaya hazırım" ifadelerini kullandı. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler