De-myra Tarım Fuarı Çiftçilere Kapılarını Açtı

De-myra Tarım Fuarı Çiftçilere Kapılarını Açtı

Antalya’nın Demre ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen De-Myra Tarım Fuarı’nda, firmaların ürünleri çiftçilerin beğenisine sunuldu.

De-myra Tarım Fuarı Çiftçilere Kapılarını Açtı

Antalya'nın Demre ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen De-Myra Tarım Fuarı'nda, firmaların ürünleri çiftçilerin beğenisine sunuldu.


Demre Kapalı Halk Pazarı'nda, Kaymakamlık, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Demre Belediyesi'nin birlikte organize ettiği tarım fuarı için açılış töreni düzenlendi. Törene, Demre Kaymakamı Murat Uz, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Antalya Tarım ve Gıda Müdürü Ahmet Dallı, İlçe Garnizon Komutanı Yzb. Hasan Erdoğan, Büyükşehir Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Ak Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, kurum müdürleri, meclis üyeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.


Törende konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, tarımsal faaliyetlerin yeryüzündeki en zor faaliyet olduğuna dikkat çekti. Samani, "Ben de çiftçiyim. Tarımı diğer faaliyetlerden ayıran şey, tarımsal ürünler rüzgardan, nemden, yağıştan kısacası her şeyden etkilenir. Toprakla uğraşmak zordur. Çiftçilerimiz aynı zamanda bir sanatı icra ediyorlar" dedi.


Demre Kaymakamı Murat Uz da yapılan yatırımlarla Demre'nin her alanda Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu söyledi. Düzenlenen fuarın önemine işaret eden Kaymakam Uz, "İlçemizin geçirdiği afetten dolayı çiftçilerimiz oldukça zarar görmüştü. Bugün burada çok önemli bir fuar düzenleniyor. Çiftçi vatandaşlarımızın tüm istekleri burada firmalar tarafından sergileniyor. Umarım hayırlara vesile olur" diye konuştu.


Fuar hakkında bilgi veren De-Myra Fuar organizatörü ve Toprak Ana Fuarcılık Şirketi Sahibi Hakan Özgenç, " Sektörde yaşanan krize rağmen, fuarın verimli geçeceğine, üreticinin sektördeki yeniliklerle buluşacağına inanıyorum. Fuarımızda yerli-yabancı firmalar, çifti kardeşlerimize ürünlerini sergiliyor. Cumartesi gününe kadar devam edecek fuarımızda çeşitli yarışmalar ve etkinlikler de düzenleyeceğiz." dedi.


Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile fuarın açılışı gerçekleşti. 80'nin üstünde firmanın katıldığı De-Myra Fuarı'nda firmaların ürünleri çiftçilerin beğenisine sunuldu. - ANTALYA

Kaynak: İHA