D.Ü'de Laparoskopik Böbrek Cerrahisi Çalıştayı - Haberler
Haberi Paylaş

D.Ü'de Laparoskopik Böbrek Cerrahisi Çalıştayı

Temsilci - Haberler | Yerel
D.Ü'de Laparoskopik Böbrek Cerrahisi Çalıştayı

Dicle Üniversitesi Laparoskopik Böbrek Cerrahisi Çalıştayı'na ev sahipliği yaptı.

Endoüroloji Derneği'nin yılda dört defa, yurdun çeşitli yerlerinde endoürolojik cerrahinin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi adına düzenlemiş olduğu toplantıların birine Dicle Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aytekin Sır'ın Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır'ın kısa bir tanıtımını yapmasının ardından çalıştaya başlandı. Beş oturumdan oluşan çalıştayın ilk oturumunda Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İsmet Yavaşçaoğlu'nun moderatörlüğünde Dr. Fatih Fırdolaş tarafından laparoskopik renal cerrahide renal anatomi konusu anlatıldı. Fırdoalaş'ın ardından kürsüye çıkan Bezmi Alem Üniversitesinden Doç. Dr. Abdullah Armağan, Laparoskopiye yeni başlayanlar için eğitim sürecini anlatan bir sunum yaptı.

Çalıştayın sosyal program kapsamında ise Pazar günü 22 kişilik bir grupla Mardin ilini kapsayan bir gezi programı yapıldı. Çalıştayda sonuç bildirgesinin en dikkat çekici maddesi laparoskopik renal cerrahinin her geçen gün biraz daha yaygınlaşmakta ve daha sık kullanılmakta olduğu belirtilirken, ürologların bu cerrahi seçeneğini pratiklerine geçirmek zorunda oldukları kaydedildi.

Temsilci - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500