ABD'de sular durulmuyor: Cumhuriyetçiler, Demokrat Başkan Biden'a karşı "azil" maddesi sundu

ABD'de sular durulmuyor: Cumhuriyetçiler, Demokrat Başkan Biden'a karşı "azil" maddesi sundu

22.01.2021 03:57 | Son Güncelleme: 22.01.2021 08:44

ABD'li Temsilciler Meclisi vekili Cumhuriyetçi Marjorie Greene, yeni Başkan Joe Biden'a karşı "azil maddesini" Meclise sunduğunu açıklarken, çoğunluk Demokratlarda olduğu için söz konusu adımın sonuca ulaşması beklenmiyor.

ABD'de 20 Ocak'ta yemin ederek resmen görevine başlayan Başkan Biden'a karşı Cumhuriyetçi vekilden "suçlama" geldi.
Seçimlerden önce Biden'ın kazanması halinde ona karşı azil süreci için adım atacağını vaat eden Greene, seçmenlerine verdiği sözü tutarak Biden'a karşı harekete geçti.

'GÜCÜNÜ KÖTÜYE KULLANMAKLA' SUÇLADI

Greene, Twitter hesabından paylaştığı videoda, Biden'ı "gücünü kötüye kullanmakla" suçladığını belirterek, Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın Ukrayna'da yürüttüğü işlere atıf yaptı.

KABUL EDİLMESİ BEKLENMİYOR

Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisinde Cumhuriyetçi vekilin başvurusunun kabul edilmesi beklenmiyor, ancak "sembolik" de olsa Biden'a karşı henüz görevinin başında azil maddesi sunulması kamuoyunda dikkati çekti.

TRUMP'IN AZLİ SENATO'YA GÖNDERİLECEK

Öte yandan Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, kısa süre içinde eski Başkan Donald Trump'a karşı kabul edilen azil maddesinin Senato'ya gönderileceğini açıkladı. Pelosi, açıklamasında kesin bir tarih vermedi.

Temsilciler Meclisi, ABD'nin 45. Başkanı Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskınıyla ilgili olarak "isyana teşvik" ile suçlandığı azil maddesini kabul etmişti. Trump ise suçlamaları reddetmiş, açıklamalarında isyana teşvik olmadığını ve şiddete karşı olduğunu ifade etmişti.

ABD'de sular durulmuyor: Cumhuriyetçiler, Demokrat Başkan Biden'a karşı 'azil' maddesi sundu

Kaynak: Anadolu Ajansı / Hakan Çopur

Haber Yorumları (6)
HAKAN ARSLANOĞLU: Biden 3 günlük ömrün kalmış onu da güzel yaşa insanlara zulüm etme. sende gideceksin tahtalı eyalete. .
KARADENİZ: çok meymenetsiz bir tipe benziyor
CO BAYDIN: olum durun la bir göreve başlasaydım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title