Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB'nin Kavala ve Demirtaş kararını tanımıyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB'nin Kavala ve Demirtaş kararını tanımıyoruz

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Katar dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Bakanlar Komitesi'nin Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş hakkında aldığı yaptırım prosedürünü başlatma kararını tanımadıklarını söyledi.

Avrupa Konseyi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) ihlal kararının ardından iş insanı Osman Kavala'nın serbest bırakmamasına karşı yaptırım prosedürünü başlatma kararı almış, 19 Ocak 2022'ye kadar süre vermişti. Bu karar sonrası Avrupa Konseyi'nin Türkiye'ye yaptırım olasılığını değerlendiren sorulan Erdoğan, söz konusu kararları tanımadıklarını söyledi.

"NE BİLİYORLARSA ONU YAPSINLAR"

Katar ziyareti sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AİHM kararlarıyla ilgili soruya, "Buna yorum yapmaya gerek yok ki. Biz, Avrupa Birliği'nin Kavala'yla, Demirtaş'la, şununla, bununla ilgili aldığı kararları tanımıyoruz. Olay bu kadar basit. Yok farz ediyoruz. Bizim indimizde bunlar yok hükmündedir. Bunları kaç kez açıkladık. İster anlasınlar ister anlamasınlar. Bizim yargımızın vermiş olduğu kararın üzerinde biz, Avrupa Birliği kararı tanımıyoruz. Ne biliyorlarsa onu yapsınlar." şeklinde konuştu.

Haberler.com - Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Avrupa Konseyi, Osman Kavala, Politika, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Kılıçaslan KutluTürk:

Kavalayi tanımıyorum ama Demirtaş gibi terör başı için bağımsız bir ülkenin hukukuna müdahale eden her ne olursa kim olursa hükümsüz ve terör koruyucusudur.. net..????????

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title