Çukur dizisi hakkında gençlerin suça teşvik edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Çukur dizisi hakkında gençlerin suça teşvik edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Magazin

Emekli bir polis, Show TV'de yayınlanan 'Çukur' dizisinde, gençlerin suça teşvik edildiği ve Türk Polis Teşkilatı'nın aşağılandığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Emekli polis Selçuk Olcay, özel bir televizyon kanalında yayınlanan ' Çukur' isimli dizide gençlerin suça teşvik edildiği ve Türk Polis Teşkilatı'nın aşağılandığını iddia ederek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na kanal ve yapım şirketi hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde, 23 Ekim 2017 tarihinden bu yana yayınlanan dizinin farklı bölümlerinde yer alan suça konu sahneler anlatıldı. Dilekçede, dizi hakkında birçok şikayetin yapıldığı ve şikayetlerde ailelerin dizi nedeniyle korku ve endişe yaşadıkları belirtildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından 'Çukur' dizisine cezalar verildiğinin anlatıldığı dilekçede, "Deliller, şikayetler, basında ve sosyal medyada 'Çukur' dizisinden etkilenen gençlerin devlet organlarını ve özellikle Türk Emniyet Teşkilatını aşağılayarak halkın gözünde küçük düşürerek, güvensizlik oluşturmaktadır. Gençleri suça teşvik etmekte ve uyuşturucuya özendirmektedir. Hayal ürünü dahi olsa dizilerin gerçeklikten uzak, devlet organlarına ve Türk milletinin kültürüne zarar verici nitelikte sahnelere yer verilmesi emniyet ve asayiş olaylarının artmasını teşvik edici niteliktedir" denildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, "Dünyada saygınlığıyla tanınan Türk Polis Teşkilatında 22 yıl görev yapmış ve görev süremi tamamlayarak emekliye ayrılmış bir emniyet mensubu olarak, Türkiye'nin bütün bölgelerinde zor şartlara rağmen üstün başarılar gösteren teşkilat mensubu arkadaşlarımın ve benim moral ve motivasyonumu etkileyen bu tür dizilerinin yapımında ve yayınından sorumlu kişiler hakkında soruşturma yapılarak cezalandırılması talep ederim" ifadelerine yer verildi.

Dilekçede, dizinin yayınlandığı kanal ve yapım şirketi yetkililerin, 'Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma' ve 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama' suçlarından 5 yıl 6 aydan 12 yıla kadar cezalandırılması talep edildi.

Çukur dizisi hakkında gençlerin suça teşvik edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu
İhlas Haber Ajansı - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (46)
I love Chukur:Çukur hakkında böyle suçlamalar bence doğru değil
Ege:SANKİ BU DİZİ YOKKEN TÜRKİYE ÇOK SAKİN HİÇ CİNAYETL OLMAYAN BİR ÜLKEYDİ BATIDA AVRUPADA BU TÜR MİLYONLARCA DİZİ VAR ONLARDA HİÇ BÖYLE CEZALAR YOK ANLAMIYORUM
Fikret:Gecen bir bölümünü izledim adam 2 kişiyi vurup öldürüyor sonra evine gidip kız arkadaşıyla kahvaltı yapıp hayatına devam ediyor acaip deli bi film yani polis jandarma halt etmiş filmde hiç yok :)
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Çukur dizisi hakkında gençlerin suça teşvik edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu - Haberler Magazin
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.09.2021 14:08:31. #1.11#