Çukur Haberleri

Çukur haber, Çukur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çukur 2.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Konak ilçesinde bulunan, turistlerin ziyaret etmeden İzmir'i terk etmediği tarihi Kemeraltı Çarşısı, yıllardır su baskını sorunuyla mücadele ediyor. Altyapı yetersizliği nedeniyle her sağanak yağmurda sular sokaklardan taşarak iş yerlerinin içlerine kadar giriyor. Malları zarar gören ve sürekli bu sorunla uğraşan esnaf, ne kadar tedbirli davransa da her yağmurda ayın sorunu yaşıyor. Kimi dükkanının önüne kum torbası koyuyor, kimi kapıya bariyer yaparak suların içeri girmesini önlemeye çalışıyor. Çarşının özellikle çukurda kalan birçok bölgesi, göle dönüyor.
Çukur 31.5.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
VEYSEL EROĞLU'NDAN EKREM İMAMOĞLU'NA 'HALİÇ' TEPKİSİ  "Tertemiz Haliç teslim ettik. O zaman hiçbir canlı yaşamayan Haliç'te şu an da 48 civarında balık türü var. Ayrıca yunuslar yüzüyor" "Acaba bunlar bu büyük tesisleri işletecek vizyon sahibi değiller de kirletiyorlar, bir bahane mi üretmeye başladılar" Haber: Semih ÇALIŞKAN - Güven USTA - İSTANBUL, - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Haliç'in dibinde yer alan 400 bin ton çamurun bertaraf edileceğini duyurmuştu. İmamoğlu'nun açıklamasının devamında, "Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak" ifadeleri yer almıştı. O ifadelere 1995-2002 yılları arasında İSKİ Genel Müdürlüğü yapan, eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu'ndan tepki geldi. Eroğlu, 1994 yılından sonra Haliç için yapılan çalışmaları anlatarak, tertemiz bir Haliç teslim edildiğini ifade etti.  "HALİÇ'TE BİR TEK CANLI DAHİ YAŞAMIYORDU" "Haliç Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandığı zaman o kadar berbattı ki lağım çukuruydu" diyen Veysel Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Kilometrelerce öteden Haliç'e yaklaşınca arabanın camlarını kapatırdık.
Çukur 31.5.2020
VEYSEL EROĞLU'NDAN EKREM İMAMOĞLU'NA 'HALİÇ' TEPKİSİ
"Tertemiz Haliç teslim ettik. O zaman hiçbir canlı yaşamayan Haliç'te şu an da 48 civarında balık türü var. Ayrıca yunuslar yüzüyor" "Acaba bunlar bu büyük tesisleri işletecek vizyon sahibi değiller de kirletiyorlar, bir bahane mi üretmeye başladılar" Haber: Semih ÇALIŞKAN - Güven USTA - İSTANBUL, - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından Haliç'in dibinde yer alan 400 bin ton çamurun bertaraf edileceğini duyurmuştu. İmamoğlu'nun açıklamasının devamında, "Canlı çeşitliliğinin ve su kalitesinin artacağı bölge diğer projelerimizle birlikte bir cazibe merkezi olacak" ifadeleri yer almıştı. O ifadelere 1995-2002 yılları arasında İSKİ Genel Müdürlüğü yapan, eski Orman ve Su İşleri Bakanı, AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu'ndan tepki geldi. Eroğlu, 1994 yılından sonra Haliç için yapılan çalışmaları anlatarak, tertemiz bir Haliç teslim edildiğini ifade etti.  "HALİÇ'TE BİR TEK CANLI DAHİ YAŞAMIYORDU" "Haliç Cumhurbaşkanımız 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını kazandığı zaman o kadar berbattı ki lağım çukuruydu" diyen Veysel Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Kilometrelerce öteden Haliç'e yaklaşınca arabanın camlarını kapatırdık.
Çukur 30.5.2020
HDP Cizre ilçe binasını yakma girişiminde bulunan zanlı tutuklandı
M.B. hakkında daha önce yürütülen soruşturmalara ilişkin detaylar ortaya çıkmış, zanlı hakkında terör örgütü PKK/KCK'nın 2016'da gerçekleştirdiği çukur-barikat eylemlerine katılması nedeniyle "silahlı terör örgütü kurma, yönetme veya üye olma" suçundan şüpheli sıfatıyla soruşturma açıldığı belirlenmişti.
Çukur 28.5.2020
HDP'nin Cizre İlçe Başkanlığı binasının kapısını ateşe veren kişi, PKK şüphelisi çıktı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Başkanlığı binasının kapısını ateşe verdiği iddiasıyla gözaltına alınan zanlı hakkında, PKK/KCK'nın 2016'da gerçekleştirdiği çukur-barikat eylemlerine katılması nedeniyle "Silahlı Terör Örgütü Kurma, Yönetme veya Üye Olma"...
Çukur 27.5.2020
Bakan Albayrak ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu (2)
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın "sosyete" söylemine karşı Albayrak, babasının kendi imkanlarıyla 2 oğlunu bir noktaya getirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Köyden çıkmış gelmiş, bugün 80 yaşına gelmiş bir adamın oğlu olarak ben sosyete olacağım, 7 ceddi 7 sülalesi dedesi, babası, amcası bakanlıklardan milletvekilliklerine kadar devletin bütün imkanlarını kullanacak, peki bu insanlar ne olacak. Babam bizi kimseye minnet etmeden kendi imkanlarıyla yetiştirdi. Bu çelişki bu siyasetin çukur seviyeyesine inmeyi zul addediyorum.
Çukur 26.5.2020
Burdur'da yaşlı adam tartıştığı komşusunu av tüfeğiyle yaraladı
Çukur Mahallesi'nde yaşayan ve aralarında husumet olduğu öğrenilen Süleyman O.
Çukur 25.5.2020
Pendik'te çukura düşen ineği itfaiye kurtardı
Pendik'te çukura düşen inek, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Çukur 23.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
İzmir'de yaklaşık 30 yıldır radyo televizyon yayını üzerine faaliyet gösteren bir telekomünikasyon firmasının yetkilisi olan teknisyen Mutlu Boy, caminin kullandığı cihazın telsiz frekansı üzerinden yayın yaptığını belirterek herhangi bir noktadan bu sinyalin üstüne bastırarak başka bir telsizle yayın yapılmış olabileceğine dikkat çekti. Sistemin buna açık olduğunu kaydeden Boy, kötü amaçlı kimselerin aynı eylemi tekrarlayabileceğini dile getirdi. İzmir'deki tüm camilerin değil bazılarının frekansına girilebildiğini söyleyen Boy, "Merkezdeki cami İzmir'in çukur noktasında kaldığı için belli camilere buradaki cihazın gücü yetmiyor.
Çukur 20.5.2020
Hakkari'de terör mağduru aileler yuvalarına kavuştu
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazmi Yakar, yaptığı açıklamada, vatandaşların bölücü terör örgütü mensuplarının çukur eylemleri nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.
Çukur 20.5.2020
Hendek olaylarında evleri yıkılan Yüksekovalılar, konutlarına kavuştu
HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, 2016 yılındaki hendek olaylarında evleri yıkılan vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan konutların anahtarları hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Anahtarlarını almaya gelen vatandaşlar, konutlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.  Yüksekova'da, 2016 yılında PKK'lı teröristlerin kazdığı hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için 13 Mart 2016 tarihinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasakla birlikte 'Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu' başlatıldı. Sokağa çıkma yasağının sürdüğü 78 günde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmalarda, ilçedeki birçok ev ve iş yeri zarar gördü. Evleri yıkılan vatandaşlar için de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca ihale yapılarak TOKİ tarafından 5 bölgede toplam 3 bin 64 adet konutun yapımına başlandı. Tamamlanan bin 256 konutun 468'inin anahtarı bugün hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.  Konutlarının anahtarlarını teslim almak için gelen vatandaşlar, konutlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Sokağa çıkma yasağı sırasında evlerinin yakılıp yıkıldığını söyleyen 84 yaşındaki Hatice Bor, "Evde geriye ait hiçbir eşyamız kalmadı. Kirada oturmak zorunda kaldık ve perişan olduk. Bugün devletimizin bize yaptırdığı TOKİ konutlarının anahtarını almaya geldik. Çok şükür artık evimize kavuştuk" dedi. Nadide Demir ise, evlerinin PKK'lılar tarafından yakılıp yıkıldığını söyleyerek, "PKK'lılar ilçemizde hendek ve çukur kazdılar.
Çukur 19.5.2020
"Bölücü ve sol terör örgütü mensuplarının mezarlarının tahrip edildiği" iddiası
2015-2016'da yaşanan "Çukur-Barikat" olayları sürecinde Diyarbakır'daki örgüt mensubu teröristlerin mezarlarının, örgüt tarafından cephane/mühimmat depolama ve silahlı eğitim alanı olarak kullanılmasının unutulmadığını kaydeden Çataklı, bu durumun, bölücü örgütün mezarlıklar hakkındaki istismar edici tutumunu gösterir nitelikte olduğunu bildirdi.
Çukur 19.5.2020
Sözcü Çataklı'dan terör örgütü üyelerinin mezarlarının tahrip edildiği iddialarına yalanlama
2015-2016 yılları arasında yaşanan çukur-barikat olayları sürecinde Diyarbakır'daki örgüt mensubu teröristlerin mezarlarının örgüt tarafından cephane/mühimmat depolama ve silahlı eğitim alanı olarak kullanıldığına dikkat çeken Çataklı, bu durumun bölücü terör örgütünün, mezarlıklar hakkındaki istismar edici tutumunu gösterir nitelikte olduğuna vurgu yaptı.
Çukur 17.5.2020
Otizmli çocuklar online konserde eğlendi
Tohum Otizm Vakfı ve Gaziantep Otizm Vakfı gibi kuruluşlarla daha önce birçok proje yaptıklarını dile getiren Bölükçü, "Hatta bunların ilkini Çukur dizisi için yeniden düzenlediğimiz 'Haydar Haydar' isimli çalışmayla gerçekleştirmiştik.
Çukur 15.5.2020
14 Mayıs 2020 Haberleri
14 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Şu an buradasınız: Çukur Haberleri | Çukur Haber - Haberler - Çukur haberleri, son dakika çukur haber ve gelişmeleri burada. İZMİR Kemeraltı esnafından belediyeye alt yapı tepkisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:08:34. #1.15#
title