Çukobirlik Haberleri

Çukobirlik haber, Çukobirlik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çukobirlik 13.6.2020
Uygulama noktasından kaçan aracın sürücüsü 10 kilometre süren kovalamacayla yakalandı
Adana'da polisin ikazına uymayarak uygulama noktasından kaçan otomobilin sürücüsü 10 kilometre süren kovalamaca sonucu yakalandı.
Çukobirlik 25.5.2020
Vali Demirtaş, görevi başındaki güvenlik güçleri ile bayramlaştı
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Demirtaş, Karataş-Adana yolu, Yüreğir Çimento Fabrikası kavşağı, İncirlik Park Alanı, Adana-Mersin otoyol gişeleri, Çukobirlik polis uygulama noktaları ile Akıncılar Polis Merkez Amirliği ve Mustafalar Mahallesi jandarma uygulama noktasını ziyaret etti.
Çukobirlik 5.5.2020
CHP'li Sarıbal'dan tarım sektöründeki gelişmelere ilişkin açıklama
Hükümetin dijital tarım pazarlama sistemi içerisinde sözleşmeli tarım yapan şirketlere 50 milyona kadar destek vereceğini açıkladığını dile getiren Sarıbal, bu paranın Fiskobirlik, Çaykur, Trakyabirlik, Çukobirlik, Marmarabirlik, Et ve Süt Kurumu gibi kurumlara neden verilmediğini sordu.
Çukobirlik: Pamuk hasadıÇukobirlik 22.9.2019
Çukobirlik 22.9.2019
Dha yurt bülteni-6
Devletten destek bekldiklerini belirten İslahiye Çukobirlik Yönetim kurulu başkanı ve pamuk çiftçisi İsmail Hamzaoğlu,"Nurdağı'nda bin 500,islahiye'de ise 3 bin 500 dönüm olmak üzere  5 bin dönüm pamuk ekim alanımız var.
Çukobirlik 22.9.2019
Gaziantep'te pamuk hasadı
İslahiye ilçesinde 2019 sezonunda yaklaşık 3 bin 500 dönüm pamuk ekili alanın makine girmeyen alanlarında tarım işçilerince elle hasat başladı. İslahiye Çukobirlik Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hamzaoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hasatta dekar başına yaklaşık 500 kilogram, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde toplamdaysa 2 bin 500 ton rekolte beklediklerini söyledi.
Çukobirlik 19.9.2019
"Geçen yıl 2 milyon 570 bin ton kütlü pamuk ürettik"
Bayraktar, çiftçilerin ürettiği pamuğun tatminkar bir fiyatla alınması için Çukobirlik, TARİŞ, Antbirlik gibi tarım satış kooperatiflerinin devreye girmesi, pamuk ithal eden kullanıcılara da ithal ettiği pamuk miktarının yüzde 25'i kadar yerli üretim kullanma zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini vurguladı.
Çukobirlik 2.9.2019
Pamuk üreticileri en az 1.25 tl prim desteği istiyor
KOTADAN VAZGEÇİLMELİ Pamuk üreticilerinin beklentilerini de anlatan Doğan şunları kaydetti:   "Prim, kilogramda en az 1 lira 25 kuruş olacak şekilde belirlenmeli ve pamuğunu satan üreticinin primi hemen ödenmelidir. Üreticimizin mağduriyetini giderilmesi ve üretimde kalabilmesi için prim desteğinde dekara üst sınır olarak 500 kilogram kota getirilmesi uygulamasından vazgeçilmelidir. Üreticilerimizin hasat ettiği pamuğun tatminkar bir fiyatla alınması için Çukobirlik, TARİŞ, Antbirlik gibi kooperatiflerin devreye girmesi gerekmektedir.
Çukobirlik 2.9.2019
Dha yurt bülteni - 11
KOTADAN VAZGEÇİLMELİ Pamuk üreticilerinin beklentilerini de anlatan Doğan şunları kaydetti:   "Prim, kilogramda en az 1 lira 25 kuruş olacak şekilde belirlenmeli ve pamuğunu satan üreticinin primi hemen ödenmelidir. Üreticimizin mağduriyetini giderilmesi ve üretimde kalabilmesi için prim desteğinde dekara üst sınır olarak 500 kilogram kota getirilmesi uygulamasından vazgeçilmelidir. Üreticilerimizin hasat ettiği pamuğun tatminkar bir fiyatla alınması için Çukobirlik, TARİŞ, Antbirlik gibi kooperatiflerin devreye girmesi gerekmektedir.
Çukobirlik 28.8.2019
Adana'da yılın ilk kütlü pamuk satışı yapıldı
Elektronik ortamda gerçekleşen satış işleminde, Karataş ilçesi Bahçe Mahallesi'nden Hasan Aslan ve Ali Kelküt'ün getirdikleri 50'şer kilogram pamuk için, alıcı firma yetkilileri ekran başında teklif sundu. Ticaret Borsası Başkanı Ali Bilgiç'in pamuğun ve emeğin değerini alması dileğiyle başlattığı 8 dakikalık ihalede, Çukobirlik Genel Müdürlüğü ve Duf Tarım İşletmeleri, sembolik olarak 50'şer TL ile pamukları satın aldı.
Çukobirlik 28.8.2019
Dha yurt bülteni - 8
Elektronik ortamda gerçekleşen satış işleminde, Karataş ilçesi Bahçe Mahallesi'nden Hasan Aslan ve Ali Kelküt'ün getirdikleri 50'şer kilogram pamuk için, alıcı firma yetkilileri ekran başında teklif sundu. Ticaret Borsası Başkanı Ali Bilgiç'in pamuğun ve emeğin değerini alması dileğiyle başlattığı 8 dakikalık ihalede, Çukobirlik Genel Müdürlüğü ve Duf Tarım İşletmeleri, sembolik olarak 50'şer TL ile pamukları satın aldı.
Çukobirlik 27.8.2019
Gaziantep'te pamuk hasadı
Gaziantep'in Araban ilçesinde "beyaz altın" olarak da bilinen pamuğun hasadına başlandı.
Çukobirlik 9.2.2019
Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Lüks Otomobilinde İntihar Etti
Ceyhan Ziraat Odası Başkanı lüks otomobilinde intihar etti Adana'da, Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut lüks otomobilinde tabancayla intihar etti ADANA - Adana'da, Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut, lüks otomobilinde tabancayla intihar etti. Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesi, Cemalpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammet Bulut sabah evden çıkıp lüks otomobiline bindi. Bulut şoförünü sigaraya aldırmaya gönderdi. Şoför sigara alıp geldiğinde Bulut'u lüks otomobilin içinde kafasına tek kurşun sıkarak intihar etmiş halde buldu. Bulut'un şoförü polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Bulut'un hayatını kaybettiğini belirledi. Polis olayla ilgili çalışma başlattı. Yapılan ilk incelemede Bulut'un kendi tabancasıyla başına bir el ateş ederek intihar ettiği saptandı. Bulut'un borçlarından dolayı intihar ettiği ileri sürüldü. Bulut'un cenazesi yapılan incelemenin ardından otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Bulut'un Ceyhan Ziraat Odası Başkanlığı yanı sıra Çukobirlik ikinci başkanlığı ve Ceyhan Köprülü Mahallesi Muhtarlığı görevini de yürüttüğü öğrenildi.
Çukobirlik 8.2.2019
Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Otomobilinde İntihar Etti
Bulut'un Ceyhan Ziraat Odası Başkanlığı yanı sıra Çukobirlik ikinci başkanlığı ve Ceyhan Köprülü Mahallesi Muhtarlığı görevini de yürüttüğü öğrenildi.
Çukobirlik 5.12.2018
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti'nin önerisi ile HDP'nin "yargı bağımsızlığı" ve CHP'nin "Çukobirlik" ile ilgili verdiği araştırma önergelerinin bugün ele alınması önerileri kabul edilmedi.
Şu an buradasınız: Çukobirlik Haberleri | Çukobirlik Haber - Haberler - Çukobirlik haberleri, son dakika çukobirlik haber ve gelişmeleri burada. Uygulama noktasından kaçan aracın sürücüsü 10 kilometre süren kovalamacayla yakalandı - ADANA.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:58:02. #1.15#
title