Çubuk'ta "Demokrasi Nöbeti"

Çubuk'ta "Demokrasi Nöbeti"

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.

Çubuk Belediyesi ve AK Parti İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk Parkı'nda organize edilen etkinlikte, darbe girişiminde şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Ellerindeki Türk bayraklarını sallayan ve slogan atan grup, platformdan çalınan marş ve türkülere eşlik ederek, zaman zaman tekbir getirdi.

Vatandaşlara hitap eden TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, darbe girişiminin başarılı olması durumunda Türkiye'nin bölünmesinin hedeflendiğini söyledi.

İyimaya, 15 Temmuz gecesi TBMM'ye gelen milletvekillerinin, yerleşkeye atılan bombalara rağmen millet adına nöbet tuttuğunu vurguladı.

Milletvekillerinin canlarına kastedilerek millet iradesinin yok edilmeye çalışıldığına dikkati çeken İyimaya, "Darbeyi savan, darbecileri korkutan, önemli bir cesaretin duruşuydu. Allah'ım bu milleti vatansız, bu vatanı da milletsiz bırakma. Darbe kılığında işgal hareketiydi." dedi.

İyimaya, darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınanlar ve tutuklananların adil bir şekilde yargılanacağını anlattı.

Saldırıların ardından gaflet uykusundan uyananlar olduğunu belirten İyimaya, "Burada şu gün, 'kim kusurlu' sorusuna cevap aranması gerektiği bir gün değil, büyük tehlikeyi kısmen atlatmanın şükrünü eda etmemiz gereken bir zamandır." ifadesini kullandı.

Etkinliğe, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Durmuş Kıran, Belediye Başkanı Tuncay Acehan, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Kaynak: AA