Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi"

Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi"

08.08.2017 14:21 | Son Güncelleme: 08.08.2017 14:21
Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık'ın eşi Çolpan İlhan doğum gününde mezarı başında anıldı.

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Sadri Alışık'ın eşi Çolpan İlhan doğum gününde mezarı başında anıldı. Sevilen aktörün oğlu Kerem Alışık " Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın sanki bir şiirinden çıkmış gibidir" dedi. Yeşilçam'ın unutulmaz ismi, ünlü devlet tiyatrocusu Çolpan İlhan, 25 Temmuz 2014 yılında geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası hayatını kaybetmiş ve Zincirlikuyu Mezarlığında eşi Sadri Alışık'ın mezarının yanına defnedilmişti. Türk sinemasının usta ve sevilen oyuncusu Çolpan İlhan, doğum gününde oğlu Kerem Alışık tarafından düzenlenen törenle mezarı başında anıldı.

Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki anma törenine, Çolpan İlhan'ın oğlu Kerem Alışık, Yeşilçam'ın emektar oyuncularından Süleyman Turan, Sadri Alışık Kültür Merkezi öğrencileri ile yakınları ve sanatçının sevenleri katıldı. Çolpan kabrine çiçekler bırakılmasının ardından dualarla anıldı.

"Evimizin barkımızın mukaddes yüzlü anası"

Annesi, Çolpan İlhan'ı çok sevdiğini ve özlediğini dile getiren Kerem Alışık " Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın sanki bir şiirinden çıkmış gibidir. Öyle ince, öyle naif ve sağlam bir kadındır. Hep bulutlardaydı onun yeri şimdi de olduğu gibi. Temiz, dalgın ve mavi görüyoruz onu. Hepimizin içinde beslediği bu sevgi onun varlığının en önemli kanıtı. Yumuşaktır, parlaktır, çok güçlü kadınlar grubu gibi kalabalıktır Çolpan İlhan. Hakiki ve sahici bir hanım efendi . İyiliği asaleti, çalışkanlığı, fedakarlığı unutursak çok üzüleceğimiz bu bilgiyi hatırlatan bir güzelliktir. Böyle tanımlıyorum Çolpan İlhan'ı. ve evimizin barkımızın mukaddes yüzlü anasıdır. Onu biz bir taç gibi başımızda kalbimizde taşırız her zaman. Bugün de onu burada yad ettik. Dostları, öğrencileri, sevenleri, geleni gelemeyeni hepimiz kalben buradaydık. Sizlerde burada buna tanık oldunuz, hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

(Hüseyin Coşkun/ İHA)

Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi'
Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi'
Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi'
Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çolpan İlhan, Atilla İlhan'ın Sanki Bir Şiirinden Çıkmış Gibi" - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.9.2020 17:35:17. #1.14#
title