Çizgilerle 40 Hadis Sergisi Açıldı

Çizgilerle 40 Hadis Sergisi Açıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği Bayburt Şubesi tarafından "Çizgilerle 40 Hadis Sergisi" açıldı.

Çizgilerle 40 Hadis Sergisi Açıldı

Şuurlu Öğretmenler Derneği Bayburt Şubesi tarafından "Çizgilerle 40 Hadis Sergisi" açıldı. Türk Dünyası Park'ında açılan sergide Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sav)'in özellikle sosyal ve beşeri ilişkilerini konu alan hadisleri yer alıyor.

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Şuurlu Öğretmenler Derneği Bayburt Şubesi tarafından düzenlenen serginin açılışını Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, İl Genel Meclisi Başkanı Raci Bayrak, İl Müftüsü Kemalettin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve SGK Müdürü Bilal Başer gerçekleştirdi.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Şuurlu Öğretmenler Derneği Bayburt Şubesi Başkanı Fatih Uluca,

"Bayburt'ta yeni açılan derneğimiz vasıtasıyla Kutlu Doğum Haftası'na katkımız olsun diye böyle bir çalışma yaparak ilk faaliyetimizi gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra böyle hayırlı faaliyetlere devam edeceğiz" dedi.

Serginin açılışını yapan Belediye Başkanı Polat ise, "Aziz Peygamberimizin hayatıyla, hadisleriyle insanlarımız arasındaki engelleri kaldıranlara, Hz. Peygamberimizi insanlarımıza tanıtmaya gayret edenlere ve Hadis-i Şerifleri böyle görsel malzemeleri kullanmak suretiyle insanlarımızın zihinlerine nakşedercesine taşımaya çalışanlara teşekkür ediyorum. Hayatımızın her anını Peygamber Efendimizin hadislerinin doldurmasını temenni ederek bu sergiyi 'bismillah'la açıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Serginin açılışının gerçekleştirilmesinden sonra Belediye Başkanı Polat ve beraberindekiler, çizgilerle anlatılmaya çalışılan hadisi şeriflerin olduğu sergiyi gezdiler. Sergi 19 Nisan'a kadar açık olacak. - BAYBURT