Çine Madran ve Soma Maden Şehitleri İçin Oynadı

Çine Madran ve Soma Maden Şehitleri İçin Oynadı

Spor Toto 3.Lig 2.Grup takımlarından Çine Madranspor,geliri Soma’daki maden şehitlerinin ailelerine bağışlanması için oynanan karşılaşmada Somaspor’u ağırladı.

Çine Madran ve Soma Maden Şehitleri İçin Oynadı

Spor Toto 3.Lig 2.Grup takımlarından Çine Madranspor,geliri Soma'daki maden şehitlerinin ailelerine bağışlanması için oynanan karşılaşmada Somaspor'u ağırladı. Karşılaşmayı Somaspor Ersin'in 35.dakikada kafayla bulduğu golle 1-0 kazandı. Karşılaşmaya Aydın ve Çineliler beklenen ilgiyi göstermedi.

Her iki takımın bir çok oyuncu denediği karşılaşmaya Çine Madranspor Emre Kızılboğa, Muhittin,Efe, Sezer, Mehmet, Bartu, Mustafa, Sabahattin, İbrahim, Uğur, Hakan Kuş 11'i ile başladı. Somaspor ise Serkan, Ertuğrul, Mehmet, Selim, Ümit, Ersin, Yahya, İlyas, Serhat, Tunç, Tuncer 11'i ile başladı. Karşılaşmanın ilk yarısında her iki takım birbirini denedi. 35'te Tunç'un sağ taraftan kullandığı kornerde Ersin kafayla topu ağlara gönderdi. İkinci yarıda Çine Madranspor rakibinin üzerine yüklenirken, Somaspor ikinci yarıda oyuna giren Fevzi ile kontrataklarla gol aradı. 68'de kornerden gelen topu takip eden Bartu'nun şutu direkten döndü. Karşılaşma 1-0'lık skorla Somaspor'un üstünlüğüyle sona erdi.

MAÇTAN NOTLAR:

-Her iki takım sahaya Kalbimiz Soma'da pankartıyla çıktı.

-Somaspor Başkanı Sinan Vardar, maçı Çine Madranspor atkısıyla izledi.

-Karşılaşmayı CHP Aydın Eski Milletvekili Fatih Atay, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Aydın Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken,, Çine Madranspor Başkanı Ali Örter ve Çine Madranspor yönetimi izledi.

-Soma'dan gelen 1 otobüs taraftar takımlarını destekledi. Taraftarlar, 'Her yer Soma, her yer karanlık' sloganı attı.

SİNAN VARDAR: "EN KISA SÜREDE SOMASPOR BİR ÜST LİGLERDE OYNAYACAK"

Aydınlılara ve Çinelilere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür eden Somaspor Başkanı Sinan Vardar, maç sonrası yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Aydınlılara ve Çinelilere çok teşekkür ederim. Sağolsunlar Soma'yı bağırlarına bastılar. Çine Madranspor'un başkanı başta olmak üzere bizi çok güzel ağırladılar ve mahçup olduk. Güzel bir maç oldu. İki takım açısından iyi bir hazırlık maçı olduğunu düşünüyorum. Teknik direktörler takımlarının eksiklerini gördüler. Somaspor olarak bu sene ilk hazırlık maçımızı da yapmış olduk. Aydınlılara ve Çinelilere teşekkür ediyorum. Somaspor taraftarı bu sene takımlarıyla iftihar edecekler. Soma'da yalnız futbol değil bir takım sosyal projelerle ilgili olarak çalışmalarımız da var. İnşallah Soma'da çok güzel işlere imza atıp taraftarımızı mutlu edeceğiz. En kısa sürede Somaspor bir üst liglerde oynayacak"

ÖRTER: "İDDİALI BİR SOMASPOR OLDUĞUNU GÖRDÜK"

Maç sonrası verdiği demeçte taraftarın maça yoğun ilgi göstermemesini havanın sıcak olmasına ve birçok Aydınlının yazlıklarda olmasına bağlayan Çine Madranspor Başkanı Ali Örter, "Sonuç olarak oynadığımız maç bir hazırlık maçı. Bu hazırlık maçını hem Soma yararına ve Somalıların acısını paylaşmak açısından hem de eksiklerimizi görme açısından bir hazırlık maçı yaptık. İyi bir maç oldu ve iddialı bir Somaspor olduğunu gördük. BAL ligine iyi hazırlanmışlar ve inşallah onlar da bir üst lig olan 3. Lige çıkarak bu acılarını azaltırlar" diye konuştu. - AYDIN

Kaynak: İHA