CHP Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri

AA - Haberler | Politika
CHP Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri

Genel Başkan Yardımcısı Sarı: "Bu hafta Ankara'da yapılacak eğitimlere, Türkiye'nin farklı bölgelerinden aday adayları katılacak"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı, bu hafta Ankara'da yapılacak Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri'ne, Türkiye'nin farklı bölgelerinden aday adaylarının katılacağını bildirdi.

Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, eğitim çalışmalarında sona yaklaşılırken, İstanbul dışındaki tüm illerden aday adaylarının eğitimlerini almak üzere Ankara'ya geleceklerini belirtti.

Ankara'da bu hafta biri büyükşehirler, diğeri büyükşehir dışındakiler olmak üzere iki farklı eğitim programının sürdürüleceğini ifade eden Sarı, 30 Kasım ve 1 Aralık'ta büyükşehirler için yapılacak eğitimde, toplam 150 katılımcının hazır bulunacağını bildirdi.

Sarı, bunun yanında 1 Aralık'ta diğer iller için hazırlanan programa Türkiye'nin her bölgesinden yaklaşık 250 aday adayının katılacağını dile getirdi.

Böylelikle bu hafta belediye başkanı, belediye meclis üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan vatandaşlar ve muhtar adayı yaklaşık 400 katılımcının, gelecek yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacağını aktaran Sarı, şu ifadeleri kullandı:

"İki farklı program halinde Ankara'da sürdürülecek eğitim çalışmalarında, katılımcılar etkili iletişim becerileri, halkla ilişkiler ve propaganda derslerinin yanında sosyal demokrasi ve yerel yönetimler, yeni Büyükşehir Yasası, kentsel dönüşüm, muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma-değerlendirme bölümüyle programı tamamlayacak. Yerel yönetim seçimi aday adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Eğitim, Genel Merkezin belirlediği takvim doğrultusunda, büyükşehirler için iki, diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek. Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP web sayfası üzerinden sürüyor." - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title