CHP Milletvekili Ünlütepe, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

CHP Milletvekili Ünlütepe, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Tarafından Yazılan Mektubu Şehit Ailelerine Ulaştırdı.

CHP Milletvekili Ünlütepe, Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından yazılan mektubu şehit ailelerine ulaştırdı.

CHP lideri Deniz Baykal, Hakkari'nin Dağlıca köyü Keri Tepe mevkiinde kurulan hain pusu sonucu şehit olan Afyonkarahisarlı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal ile Piyade Er Yavuz Öztürk'ün ailelerine başsağlığı mektubu gönderdi. Mektup, CHP Milletvekili Halil Ünlütepe tarafından şehit ailelerine elden teslim edildi. İlk olarak Dinar ilçesine giden Ünlütepe ve beraberindeki partililer, şehit Uzman Çavuş Selçuk Gürdal'ın ailesini ziyaret etti. Ünlütepe'ye ziyaretinden dolayı teşekkür eden şehidin babası Mehmet Gürdal, "Acımız sonsuz. İnşallah bizim çocuklarımız son şehidimiz olur. Bu kan durdurulmalı. Hep gariban çocukları ölüyor" dedi. Mecliste bu konuda gereken çalışmayı yaptıklarını ve teskerenin çıktığını hatırlatan Ünlütepe ise "Burada siyaset yapamayız. Ancak AKP iktidarına bu konuda tüm desteği verdik. Kuzey Irak'a derhal girilmeli. Beklemenin manası yok" ifadelerini kullandı.

Daha sonra Göçerli köyüne giden Ünlütepe ve beraberindekiler, şehit Piyade Er Zafer Öztürk'ün ailesine de Baykal'ın başsağlığı mektubunu iletti. Şehidin annesi Fatma hanım ile babası Şükrü Öztürk'ün acılarını paylaşan Ünlütepe, "Allah hiçbir aileye bundan sonra böyle acılar yaşatmasın. Ateş düştüğü yeri yakıyor" dedi.

(ATA-Y)

27.10.2007 20:51 TSİ

Kaynak: İHA