Chp'li Vekiller, Haberal ve Balbay'ı Ziyaret Etti

Chp'li Vekiller, Haberal ve Balbay'ı Ziyaret Etti

Chp'li Vekiller, Haberal ve Balbay'ı Ziyaret Etti
ANKA - Haberler | Güncel

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan özel izinle Silivri Ceza ve Tutukevinde Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal...

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan özel izinle Silivri Ceza ve Tutukevinde Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ı ziyaret ettilerCHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan özel izinle Silivri Ceza ve Tutukevinde Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal ve İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ı ziyaret ettiler.

CHP'li miletvekilleri, ilk olarak Haberal'la yaklaşık bir saat açık görüş yapma imkanı buldular. Haberal bu görüşmenin sonunda tüm Zonguldaklılara özlem duygularını dile getirirken, en kısa zamanda birlikte olabilme dileklerini milletvekilleriyle iletti.

Daha sonra Köktürk, Yalçınkaya ve Dibek Balbay'la da görüştüler. Görüşme sonunda bir açıklama yapan CHP'li vekiller, "Soyut gerekçelerle haksız ve uzun süreli tutukluluğunun ağır bir insan hakkı ihlali oluşturduğunu bu ağır insan hakkı ihlalinin ivedilikle sona erdirilmesi gerektiğini" ifade ederek, özellikle Bahçelievler Katliamını gerçekleştirenlerin tahliyelerinden sonra Haberal ve Balbay'ın tutuklu yargılanmalarının kabul edilemeyeceğini dile getirdiler.

Silivri'de gerçekleşen ziyarete Zonguldak İl Başkanı Halil Furat, Merkez İlçe Başkanı Tarık Coşgun, Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, Gökçebey İlçe Başkanı Halit Karademir ve Alaplı İlçe Başkanı Nuri Tekin'de eşlik etti. - Ankara

Chp'li Vekiller, Haberal ve Balbay'ı Ziyaret Etti

Kaynak: ANKA

Manşet Haberler

title