Üniversite Öğrencisinden CHP'li Vekile "Yürüme" Tepkisi

Üniversite Öğrencisinden CHP'li Vekile "Yürüme" Tepkisi

Üniversite Öğrencisinden CHP'li Vekile 'Yürüme' Tepkisi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Namazdan mezarlığa arabasıyla giden CHP'li Rıza Yalçınkaya'ya üniversite öğrencisi, "Burada yürümekle ayaklarınız aşınmaz." diyerek tepki gösterdi.

Bartınlı bir maden şehidinin cenaze töreninde CHP milletvekili, üniversite öğrencisinin tepkisiyle karşılaştı. Cenaze namazının ardından mezarlığa gitmek için arabasına binen CHP'li vekile üniversite öğrencisi, "Burada yürümekle ayaklarınız aşınmaz. Herkes yürüyor." diyerek tepki gösterdi.

KIZ ÖĞRENCİDEN VEKİLE TEPKİ

Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden Aydın Özgün ve Osman Özgün'ün Bartın'da düzenlenen cenaze törenine CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya da katıldı. Üniversitede okuduğu öğrenilen bir kız öğrenci, CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya'ya tepki gösterdi. Cenaze namazının ardından mezarlığa yürüyerek çıkan cemaate katılmayıp Meclis plakalı makam aracıyla giden Milletvekili Yalçınkaya'ya aracıyla seyir halindeyken bir üniversite öğrencisi, "Burada yürümekle ayaklarınız aşınmaz. Bu kadar insan yürüyor, siz de yürüyün. Bana da öyle gözlerinizi çıkarıp bakmayın" dedi.

VEKİL NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Yalçınkaya, öğrencinin bu tepkisi karşısında neye uğradığını şaşırdı ve hemen aracından inip yürümeye başladı. Öğrencinin yanına giderek konuşmaya çalışan Yalçınkaya, yine tepkiyle karşılaşınca öğrencilerden uzaklaşıp cemaate katılarak mezarlığa yürüyerek gitti. Tepki gösteren öğrenci, yaptığı açıklamada, "O da herkes gibi halktan biri. Biz yürüyorsak onun da yürümesi gerekir. Bir ayrıcalığı olduğunu düşünmüyorum" dedi.

Üniversite Öğrencisinden CHP'li Vekile 'Yürüme' Tepkisi
Üniversite Öğrencisinden CHP'li Vekile 'Yürüme' Tepkisi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title