CHP Heyetinin Mısır Ziyareti

CHP Heyetinin Mısır Ziyareti

16.09.2013 13:30 | Son Güncelleme: 16.09.2013 13:30
CHP Heyetinin Mısır Ziyareti

Konya'da, Her Yerde Adalet Platfomu üyeleri, CHP heyetinin Mısır ziyaretini protesto etmek amacıyla, partinin Genel Merkezi'ne "kanlı postal" gönderdi

Platform Başkanı Öztürk:
"CHP'nin, Mısır'da halkın oylarıyla seçilmiş yönetimi darbe yoluyla deviren cunta yönetimine yapmış olduğu bu ziyareti kınıyoruz"
"Bu darbeseverliğin anısına platform üyeleri olarak 'CHP'ye bir postal da sen gönder' kampanyasını tüm Türkiye'de başlatmak üzere Konya'dan ilk adımı attık"

Konya'da, Her Yerde Adalet Platfomu üyeleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ile İstanbul Milletvekili Osman Korutürk'ün Mısır ziyaretini protesto etmek amacıyla, CHP Genel Merkezi'ne "kanlı postal" gönderdi.

Platformun Başkanı Özkan Öztürk, Kayalı Park PTT Şubesi önünde yaptığı açıklamada, CHP'nin Mısır ziyaretinin darbe yönetimine meşruiyet kazandırmaya yönelik olduğunu savundu.

Mısır'da darbe yönetimine gerçekleştirilen ziyaretin Türk halkını üzdüğünü ifade eden Öztürk, demokrasiye ve insan haklarına inanan hiçbir partinin, darbecileri ziyaret etmeyeceğini belirtti.

CHP'den beklentilerinin evrensel ahlaki ve insani değerleri öne çıkarmak olduğunu dile getiren Öztürk, "Kendi halkına ve insanlığa savaş açanlarla aranıza mesafe koymadığınız sürece ve darbeseverlikten darbesavarlığa geçmediğiniz müddetçe iktidarı rüyalarda bile göremeyeceksiniz" diye konuştu.

CHP heyetinin Mısır ziyaretine şaşırmadıklarına dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti:

"CHP heyeti, bundan kısa süre önce de Suriye'de katillerle kucaklaşmışlardı. Bu ziyaret yetmiyormuş gibi, Mısır halkının oylarıyla seçilmiş yönetimi deviren darbecilerin davetine koşa koşa gidip, darbecilerle kucaklaşmasını protesto ediyoruz. CHP'nin Mısır'da halkın oylarıyla seçilmiş yönetimi darbe yolu ile deviren cunta yönetimine yapmış olduğu bu ziyareti kınıyoruz. Bu darbeseverliğin anısına platform üyeleri olarak 'CHP'ye bir postal da sen gönder' kampanyasını tüm Türkiye'de başlatmak üzere Konya'dan ilk adımı attık."

Yapılan açıklamanın ardından, platform üyeleri darbe simgesi olan "kanlı postal"ı kargo ile CHP Genel Merkezi'ne gönderdi. - Konya

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: CHP Heyetinin Mısır Ziyareti - Konya
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 01:28:27. #1.15#
title