CHP Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Toplantısı

AA - Haberler | Güncel
CHP Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Toplantısı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, "Gelin bu partide yanlış ne varsa tasfiye edelim, bu kadar açık söylüyorum, bu partide para için politika yapan varsa azıcık kenara dur bakalım deyin" CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarı, "(Gezi Parkı olayları) Bir kere uyandılar ve yine gelecekler yine geldikleri zaman aslında tam o noktada Cumhuriyet Halk Partisi bu gelenlere siyasi önderlik etmek zorunda"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, "Gelin bu partide yanlış ne varsa tasfiye edelim, bu kadar açık söylüyorum, bu partide para için politika yapan varsa azıcık kenara dur bakalım deyin" dedi.

Günaydın, CHP Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, görevlerinin insanları kendilerine benzetmek değil insanlarla beraber davranabilmeyi öğrenmek, öncü olmak, CHP'nin olması gereken nitelikleriyle alanda olmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Bunu sağladıkları takdirde Cumhuriyet Halk Partisi'ne doğru bir gençlik akımını hep beraber yaşayacaklarını belirten Günaydın, "Ama egemen olan biziz dolayısıyla kapsayıcı olacak olan da biz olacağız mantığıyla çıkarsanız başkalarının marjinal diye tanımladığı daha küçük gruplar ama aktivist gruplarla beraber davranamazsınız. Onlarla beraber davranabilmenin yolunu bulmak lazım" ifadelerini kullandı.

Günaydın, CHP'de günlük siyasi çıkarları için ülkenin ve partinin ortak geleceğini riske atmakta tereddüt duymayan yapılar varsa onlara bir "yeter artık" denmesini isteyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gelin bu partide yanlış ne varsa tasfiye edelim, bu kadar açık söylüyorum, bu partide para için politika yapan varsa azıcık kenara dur bakalım deyin. Birbirimizi tanıyalım ve bu dayanışma ruhunu önce partide sonra ülkede yaratalım. Çünkü şuna inanıyorum eğer bu memleket yeniden çağdaş sol bir rota tutturacaksa ki tarihin çarkları bunu gösterecektir, bu memlekette bunu yapacak olan kadrolar Cumhuriyet Halk Parti'sinin doğru kadrolarıdır"

Gezi Parkı olayları

Bir Vahabi diktatörlüğü kurmaya çalışan AKP olduğunu ve ona karşı "Haziran" direnişi yapabilmiş bir memleket olduğunu iddia eden Günaydın, şöyle konuştu:

"Ben Gezi direnişi falan demiyorum çünkü Gezi direnişi diye tanımlayacaksam Kennedy veya Dikmen veya İzmir'deki Gündoğdu'yu veya Türkiye'nin sanırım Bayburt hariç 80 ilinde ortaya çıkan direnişi nasıl tanımlayacağız. Gezi ruhu diyebiliriz ama "Haziran" direnişi demekte gerçekten fayda var. Neye karşı çıktı bu çocuklar iki şeye karşı çıktılar, bir dinci faşizme iki kapitalizmin kapkaççı görüntülerine karşı çıktılar. Bu iki karşı çıkış bir gençlik hareketi şeklinde kendisini gösterdi. Bu talepleri ortaya koyan gençliği de saygıyla karşılamak ve onlarla hareket etmenin onurunu yaşamak lazım"

CHP eylemlere öncülük edecek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı ise Gezi Parkı'nda ifade edilen hak ve özgürlük konularınının ya da Türkiye'nin çağdaş bir demokrasi olabilmesi için gerekli olan hemen her konuyu kapsadığını öne sürdü.

Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi olarak "Haziran" eylemlerinin öncüsü olmak ve ona önderlik etmekle ilgili her türlü donanıma sahip olduklarına dikkati çeken Sarı, "Bu konudaki her türlü ideolojik aracımız elimizde ve bunu kullanmak durumundayız. Akıllı ol geleceğiz sloganı, yine gelecekler bu bir uyarıydı, bu bir denemeydi, bu bir ilk eylemlilikti ama yine gelecekler çünkü işin doğası bunu gerektiriyor. Bir kere uyandılar ve yine gelecekler yine geldikleri zaman aslında tam o noktada Cumhuriyet Halk Partisi bu gelenlere siyasi önderlik etmek zorunda" diye konuştu.

Giresun Belediyesi Nikah Salonu'nda düzenlenen toplantıya, CHP Denizli Milletvekilimiz İlhan Cihaner, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu Gençlik ve partililer katıldı. - Giresun

CHP Gençlik Kolları Karadeniz Bölge Toplantısı

AA - Son Dakika Haberleri
title