AK Parti'li Vatandaşı Haberi Olmadan Aday Gösteren CHP'li Başkandan Savunma: Aday Bulamadık

AK Parti'li Vatandaşı Haberi Olmadan Aday Gösteren CHP'li Başkandan Savunma: Aday Bulamadık

28.10.2018 08:50 | Son Güncelleme: 28.10.2018 20:14

CHP'nin Van Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız, AK Parti'li Şefik Yamandağ'ı belediye başkan adayı gösterdi. Yıldız, olayla ilgili '' İdare et kardeşim. Başka aday bulamadık.Tahminen yazdık ama tutmadı.'' diyerek kendini savundu.

CHP'nin Van Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız, son seçimlerde AK Parti'ye oy verdiğini söyleyen Şefik Yamandağ'ı belediye başkan adayı gösterdi. CHP dahil hiçbir partiye kaydı bulunmayan, Şefik Yamandağ, yurt içi ve dışından, "Hayırlı olsun" telefonları alınca gerçeği öğrendi. Başkan Yıldız, olayla ilgili ''İdare et kardeşim. Başka aday bulamadık. Tahminen yazdık ama tutmadı.'' diye konuştu.

''İDARE ET KARDEŞİM''

Yamandağ, CHP adayları arasında ismini görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Hemen CHP Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız'ı aradı. Yıldız'a, "Ağabey beni aday göstermişsiniz. Benim başvurum yok. Partiye kaydım bulunmuyor. Neden böyle bir şey yaptınız" diye sordu. Yıldız ise, "İdare et kardeşim. Başka aday bulamadık. Senin ismini yazdık" karşılığını verdi.

''SON SEÇİMLERDE AK PARTİ'YE OY VERDİM''

Sabah'a konuşan Yamandağ, avukatı aracılığıyla noterden tebligat gönderip, dava açacağını söyledi. Yamandağ, konuyla ilgili şu şekilde konuştu:

"AK Parti Saray İlçe Başkanı Şeref Çevik beni arayarak, 'Dayı hayırdır CHP'nin adayı olmuşsun. Bize rakip mi oluyorsun' diyerek bana sitem etti. MHP Saray ilçe başkanı aradı. Ona da benzer şeyler söyledim. Ben, CHP'nin Van İl Başkanı kim onun dahi ismini bilmem. Bu ayıbı temizlemeleri lazım. Ne kadar 'titiz' çalıştıkları belli oldu. Bu partinin niye bir arpa boyu yol alamadığı buradan belli. Seçim dönemlerinde elimi vicdanıma koyup oyumu öyle atarım. Son seçimlerde oyumu AK Parti'ye verdim. Kimlik bilgilerimi nereden almışlar, nasıl aday yapmışlar halen çözemedim."

''İSMİ TAHMİNEN YAZDIK AMA TUTMADI''

CHP Saray İlçe Başkanı Ekrem Yıldız ise şunları söyledi:

"Şefik'in çevresi geniş olduğu için böyle bir tasarrufta bulunduk. Kendisine söylemeden listeye yazdım. CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu beni arayıp, 'Saray'da kiminle seçimi alabiliriz' diye sorunca ben de direkt Şefik'in ismini verdim. Partiye üyeliği yok, adaylık başvurusu da olmadı. Tahminen yazdık ama tutmadı. İsmi salladık. Şefik kabul etmeyince yerine oğlum inşaat mühendisi Ulaş Yıldız'ı yazacağım. 24 yaşında genç ve CHP'ye üyeliği de var."

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: AK Parti'li Vatandaşı Haberi Olmadan Aday Gösteren CHP'li Başkandan Savunma: Aday Bulamadık - Van
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 18:56:01. #1.14#
title