Çanakkale'den Kısa Kısa

Çanakkale'den Kısa Kısa

07.11.2012 16:00 | Son Güncelleme: 07.11.2012 16:00
Çanakkale'den Kısa Kısa

Çanakkale Belediyesi Troia Sosyal Yaşam Evi katılımcılarına yönelik "Kadının insan hakları eğitim programı" çalışmaları başladı.

Çanakkale Belediyesi Troia Sosyal Yaşam Evi katılımcılarına yönelik "Kadının insan hakları eğitim programı" çalışmaları başladı.

Troia Sosyal Yaşam Evi'nde 20 kadına yönelik başlatılan ve 16 hafta sürecek eğitim programında, kadınların çeşitli alanlarda karşılaştıkları insan hakları ihlalleri konusunda bilgilendirilmesi sağlanacak.

Eğitimler, Çanakkale Belediyesi Sosyal İşler Birimi Sorumlusu ve Kadının İnsan Hakları Eğitmeni Gülay Sarışen tarafından gerçekleştirilecek.

-Koro Şefi Gökçe "Koro ve Şeflik" eğitimi verdi-

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Mete Gökçe, Çocuk Koroları ve Gençlik Koroları şeflerine yönelik gerçekleştirilen "Koro Eğitimi ve Şeflik Yöntemleri" kapsamında "5 İlde Sanat Atölyeleri" etkinliğine davet edildi.

Gökçe, çeşitli üniversiteler ile Müzik Eğitimcileri Derneği tarafından Ankara'da düzenlenen atölye çalışmaları kapsamında, Türkiye'den ve KKTC'den etkinliğe katılan aktif koro şeflerine, koro şefi adaylarına, müzik öğretmenlerine ve Gazi Üniversitesi'nin lisans korolarına eğitim verdi.

-BESYO Müdürü Cerrahoğlu'na yeni görev-

ÇOMÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Necati Cerrahoğlu, Herkes İçin Spor Federasyonu'nun (HİS) 3. Olağan Genel Kurulu toplantısında yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Çanakkale'den ilk kez bir akademisyenin yönetim kuruluna seçildiği federasyonda, diğer kurul üyeleri şu isimlerden oluştu:

"Erdal Zorba, İ. Hakkı Mirici, Yusuf Mayda, Sacit Adalı, Burhanettin Uysal, Derviş Yılmaz, Fatih Çatıkkaş, Fatih Ertaş, Yasin Bölükbaşı, Fatih Karakullukçu, Samir Altunkaynak, Adem Ali Yılmaz, Sinan Kartal ve Hacı Dursun Bozo."

Muhabir: Mehmet Bayer

Yayıncı: Harun Kaymaz - ÇANAKKALE

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title