Büyükçekmece'de Çifte Cinayet! Aynı Evdeki İki Kadın, Balyozla Öldürüldü

Büyükçekmece'de Çifte Cinayet! Aynı Evdeki İki Kadın, Balyozla Öldürüldü

Büyükçekmece'de 55 yaşındaki bir kadın ve yabancı uyruklu bakıcısı, balyoz ile öldürülmüş halde bulundular. Talihsiz kadının yakınları, evin önünde sinir krizi geçirdi.

Büyükçekmece'de bir kadın ve aynı evde yaşadığı yabancı uyurklu bakıcısı başlarına sert bir cisimle vurularak öldürülmüş halde bulundu.

AYRI ODALARDA ÖLDÜRÜLMÜŞ HALDE BULUNDU

Olay, Pınartepe Mahallesi'ndeki Rukiye Balcı'nın yaşadığı müstakil evde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Edilinen bilgiye göre; Arya Özgü, annesi Rukiye Balcı'yı bütün gün telefonla aradı ancak ulaşamadı.

Bunun üzerine Özgü annesinin yaşadığı eve gitti. Dışardan annesi seslenen Özgü cevap alamayınca kendi anahtarıyla kapıyı açarak eve girdi. Evinin içinde annesini arayan Özgü, annesi Rükiye Balcı ile yabancı uyruklu bakıcısını ayrı odalarda öldürülmüş halde buldu. Çığlıklar atarak dışarı çıkan özgü komşulardan yardım istedi. Komşuların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri iki kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri evinin çevresinde güvenlik şeridi çekti. Komşuları tarafından sakinleştirmeye çalışırken Arya Özgü ise ağlayarak sinir krizi geçirdi.


"KATİLLER BULUNSUN"

Rukiye Balcı'nın ablası Vahide Erdoğan ise şöyle konuştu; "Hiçbir bilgimiz yok. Ama bu cinayetin araştırılmasını istiyorum. İstanbul Başsavcılığına bağırıyorum, bulunsun ablamın katili, bulunsun, bulunsun. Bu kadar binalar varken, bu kadar güvenlik bir yerde nasıl iki kişiyi öldürüyor da kimse duymuyor. Ablamın darp etmişler, kafasına balyozla vurduğunu söyleniyor. Yanında çalışanı varmış. Onunla beraber öldürülmüşler aynı şekilde.. Bulunsun katiler Cumhuriyet Başsavcılığı duysun bizi, katilleri bırakmasınlar. Yeter Artık diyoruz. Böyle birşey olamaz İstanbul'un göbeğinde iki kişi öldürüyorlar, kimse duymuyor"

''YANINDA BAKICISI VARDI''

Balcı'nın halası olduğunu söyleyen Esengül Özkan da, "Bize akşam haber geldi. Halamın öldürüldüğünü söylediler. Biz de olay yerine geldik. Yani bizim yapacak bir şeyimiz yok. Burası ıssız bir yer değil. Nasıl öldürüldü? Nereden girildi? Biz katilerin bulunması istiyoruz. Yanında bakıcısı vardı. Onunla birlikte öldürmüşler. Biri bir odada, diğeri bir odada öldürülmüş. Halam burda doğayı çok sevdiği için, kopamadığı için köylü insanı, ondan dolayı böyle. Oğlu da tarımcı olduğundan dolayı sera yetiştirmek istemişti. Pazarcılık yapıyor. Bu yaz eşi vefat etti. Kendisi burada kalıyordu. Bakıcısı ile beraber" diye konuştu.

"BALYOZ İLE VURMUŞLAR"

Balcı'nın diğer yeğeni Halil Özkan da, "Bakıcısı yatakta, kendisi de kendi odasında ama kanlar yere kadar akmış. Balyozla vurmuşlar. Katillerin bulunması istiyoruz. Burası bu kadar ıssız bir yer değil. Nasıl oldu böyle bişey? Ben anlamadım. Kendisi burada bahçesi falan var. Pazarcılık yapıyor. Evet kendisi ensaf burada hatta arabasını bile boşaltmamış. Kendisi ellibeş yaşındaydı. Küçükbaş hayvanları vardı, iki ay önce hepsini öldürmüşler. Gözdağı vermek için mi yapmışlar. Bütün hayvanları telef etmişler burada" dedi.

3 SAAT DELİL ARAMASI YAPTILAR

Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler evde ve çevresinde yaklaşık 3 saat delil araştırması yaptı. İki kişinin de kafalarına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü tespit edidi. Cumhuriyet Savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından cesetler cezane aracıyla Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor.