Burslar açıklandı mı? Aralık 2021 KYK burs sonuçları açıklandı mı? - Haberler
Haberi Paylaş

Burslar açıklandı mı? Aralık 2021 KYK burs sonuçları açıklandı mı?

Burslar açıklandı mı? Aralık 2021 KYK burs sonuçları açıklandı mı?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Üniversite öğrencileri, KYK burs ve kredi başvurularını 10 Kasım 2021 tarihine kadar tamamladılar. Burslar açıklandı mı? KYK burs sonuçları açıklandı mı? sorularının yanıtı merak edilirken, KYK burs sonuçları için Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yapacağı açıklama bekleniyor. KYK burs sonuçları açıklandı mı 2021-2022, bugün sonuç ekranı açılır mı? KYK burs-kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

Burslar açıklandı mı? KYK burs sonuçları açıklandı mı? soruları gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Kredi Yurtlar Kurumu'nun burs ve kredi başvurularının tamamlanmasının ardından KYK burs-kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu gündemin merak edilen konuları arasında yerini aldı.

KYK burs sonuçları açıklandığı zaman e-Devlet üzerinden sonuçlara erişim sağlanabilir.

2021 yılı için belirlenen ücret lisansta aylık 650 TL, yüksek lisansta 1300 TL ve doktorada 1950 TL.

10 Kasım Çarşamba 23.59'da sona eren KYK burs sonuçlarının resmi olarak hangi tarihte açıklanacağı henüz belli olmadı. Ancak bir önceki değerlendirme sürecine göre başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçların 1 ay içerisinde erişime açılması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları 8 Ekim'de sona ermiş ve 7 Aralık'ta açıklanmıştı.

Kredi almakta iken durumunda sonradan değişiklik olanlardan; (öncelikli burs verilecek öğrenciler) kapsamına giren öğrencilerin kredileri bu durumlarını belgelendirmek kaydıyla öğrencilerin durumunda meydana gelen değişikliği izleyen ödeme döneminden itibaren bursa dönüştürülmektedir. Bu durumda bulunan öğrencilerin dilekçe ile veya bizzat Genel Müdürlük adresine müracaat etmesi gerekmektedir.

Burs veya kredi tahsis edilen 18 yaş ve üzerinde olan öğrenciler taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden Bakanlığın linkine ulaşarak e-Devlet şifreleri ile; 18 yaşından küçük öğrenciler, taahhütnamelerini https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden Bakanlığın linkine ulaşarak anne veya babanın e-Devlet şifresi ile veli onayı verildikten sonra kendi e-Devlet şifreleri ile; 15 yaşından küçük ya da anne ve babası olmayan öğrenciler ise anne veya babaları şayet her ikisi de yoksa kanunu vasileri ile birlikte kendilerine en yakın Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden herhangi birine belgeleri (kimlik, vasi kararı vb.) ile giderek taahhütnamelerini onaylatabilirler.

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

• Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarma veya geçici olarak uzaklaştırma,

• Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

• Sağlık sebebiyle öğretim kurumuna devam etmeme,

• Öğretim kurumunun kapatılması,

• Bakanlığa bağlı yurtlardan "yurttan süresiz çıkarma cezası" alınması,

• Kesin hükümle mahkûm olma hallerinde öğrencilerin kredisi kesilmektedir.

• Başarısız olma,

• Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarma veya en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alma,

• Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma,

• Öğretim kurumunun kapatılması,

• Bakanlığımıza bağlı yurtlardan "yurttan süresiz çıkarma cezası" alma,

• Kesin hükümle mahkûm olma hallerinde öğrencilerin bursu kesilmektedir.

Haberler.com - Gündem

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, Kyk Başvurusu, Kyk, Gündem, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title