Bursa'da 5 Bin 990 Kişiyle "Atatürk Portresi"

Bursa'da 5 Bin 990 Kişiyle "Atatürk Portresi"

Nilüfer ilçe Belediyesinin organizasyonuyla meydanda sıralanan 5 bin 990 kişi, Atatürk portresini oluşturdu
Helikopterden fotoğraf ve görüntü çekimleri yapılan portrenin Guinness Rekorlar Kit...

Bursa'da 5 Bin 990 Kişiyle

Bursa'da, Nilüfer ilçe Belediyesince 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 5 bin 990 kişinin bir meydanda dizilmesiyle "Atatürk portresi" oluşturuldu. Bunun, "Dünyanın en büyük Atatürk portresi" olarak Guinness Rekorlar Kitabına alınması amacıyla başvuru yapılacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İhsaniye Meydanı'nda düzenlenen "29 Ekim'de Duruyoruz" başlıklı etkinlik öncesi yaptığı konuşmada, katılımın yüksekliğinden memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Etkinliğin, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirildiğini belirten Bozbey, halkın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e olan sevgisinin, bu rekor denemesiyle dünyaya daha iyi duyurulacağını söyledi.

Daha sonra piyanist Fazıl Say'ın özel olarak yaptığı "Ses" adlı müzik eşliğinde 5 bin 990 kişinin katılımıyla 8 bin 800 metrekare büyüklüğündeki alanda canlı Atatürk portresi oluşturuldu. Kırmızı tişörtler giyen belediye çalışanları da portrenin alt bölümünde Atatürk imzasını meydana getirdi.

 

Helikopterden fotoğraf ve görüntü çekimleriyle kaydedilen etkinliğin, "Dünyanın en büyük Atatürk portresi" olarak Guinness Rekorlar Kitabına alınması amacıyla noter onayından sonra müracaatta bulunulacak. - Bursa