Bunlar Atatürkçü olamaz

Bunlar Atatürkçü olamaz

AK Partili Belediye Başkanı Cemil Şeboy tarafından Buca'ya ve İzmir'e kazandırılan dev Atatürk maskı uyuşturucu ve fuhuş yuvası haline geldi.

Bunlar Atatürkçü olamaz

Projeyi hayata geçiren Şeboy, Ataürk Maskı'nı bu hale getiren yöneticilerin etrafta "Biz Atatürk'ün askerleriyiz" diye dolaşmasını içine sindirmediğini söyledi.

ATATÜRKÇÜLÜK LAFLA OLMAZ, İCRAATLA OLUR

Proje yapılırken İzmir'e yakışır bir simge tasarladığını belirten Cemil Şeboy, Atatürk Maskı'nın bu hale gelmesinden sorumlu olanların hem ulu önder Atatürk'e hem de İzmirlilere ihanet ettiğini vurguladı. Projenin devamında Atatürk Maskı'nın altında İzmir'in kurtuluşunu simgeleyen bir panaroma yapmak istediğini belirten Şeboy, "Milli günlerde ve bugünkü gibi özel günlerde lazer perdeleriyle çeşitli gösterilerin yapılacağı, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştiren teknolojik şovlarla halkımızın ulu önderimiz Atatürk'ü hatırlayacağı bu dev projeyi bu hale getirenler etrafta 'Atatürkçüyüm' diye, 'Biz Atatürk'ün askeriyiz' diye dolaşıyor. Atatürkçülük lafla olmaz, icraatla olur. Bunlar Atatürkçü olamazlar sadece Atatürk'ün aziz hatırasından nemalanıyorlar" diye konuştu.

İZMİR VE TÜRKİYE'NİN SİMGESİ OLACAKTI

İzmir'in 1901 yılında yapılan saat kulesinden başka bir simge projesi olmadığına dikkat çeken Şeboy, "Atatürk Maskı hem Atamıza sahip çıkan İzmirliler için hem de Türkiye için simge bir projeydi. Dünyada sekizinci büyük heykel ve yapılış tekniği itibariyle eşi benzeri olmayan bir proje. Bu haline gördükçe çok üzülüyorum. İzmir'e yeni bir simge olacak projeydi ama maalesef biz nerede bıraktık orada kaldı. Ben bu projenin devamı niteliğinde olan panaroma ve çevre düzenlemesi için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüştüm bunu ancak Aziz Bey yapabilir çünkü Buca Belediyesi'ni şu an yönetenlerin böyle bir ufukları yok. İnşallah Aziz Kocaoğlu projeye sahip çıkar" dedi.

Kaynak: Bültenler