Bülent Arınç: Yeni Süreçte Öcalan Olacaktır, Olmalıdır
Haberler » Güncel » Bülent Arınç: Yeni Süreçte Öcalan Olacaktır, Olmalıdır - Haber

Bülent Arınç: Yeni Süreçte Öcalan Olacaktır, Olmalıdır

Kuzey Irak'ın Erbil kentinden yayın yapan Kürdistan 24 TV'ye röportaj veren Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç, "Yeni süreçte Öcalan ve İmralı olacaktır ve olmalıdır" dedi.

Bülent Arınç: Yeni Süreçte Öcalan Olacaktır, Olmalıdır

Başbakan eski Yardımcısı , kamu güvenliği tesis edildikten sonra yeni şartlar ile isminden başlayarak belki pek çok şeyi de değiştirmek suretiyle yeni bir çözüm sürecine ihtiyaç olduğunu söyledi. Arınç, "Şimdi şüphesiz yeni süreçte Öcalan ve olacaktır ve olmalıdır" dedi.

KÜRT KANALINA KONUŞTU

Kuzey 'ın Erbil kentinden yayın yapan Kürdistan 24 TV'nin dün akşamki yayınında Bülent Arınç'la yapılan röportaj yer aldı. Çözüm sürecinin 2009'dan bu yana seyrini anlatan Arınç, yeni bir çözüm süreci gerektiğini söyledi.

"ÖCALAN'IN OLUMLU ETKİSİ OLACAKTIR"

Yeni bir çözüm sürecinde 'ın önemli olacağını belirten Arınç, şunları söyledi: "Yani hem örgüt, hem Kürt halkı üzerinde Öcalan'ın olumlu bir etkisi olacağını ben şahsen düşünüyorum. Ancak siyasi temsil konusunda HDP olmalı mıdır, buna bir karar vermek lazım. Benim kanaatim HDP bir siyasi aktör olarak kalabilir de ama bugünü kadar yaptığı işlerden hiç bir fayda olmadığına göre onun yerine Öcalan'ın da onay vereceği başka siyasetçiler de olabilir. Çünkü bir temsil ve bir araya gelme söz konusu olduğunda bunu Öcalan'ın itibar ettiği siyasetçileri koymak lazım."

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler