Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında iki önemli konu görüşülecek

Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında iki önemli konu görüşülecek

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bu akşam üzeri yapılacak toplantısında bayram tatilinde artan koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler ve okulların açılış tarihi ele alınacak.

10.08.2020 07:25 | Son Güncelleme: 10.08.2020 09:32

Özel okullarda gelecek hafta başlayacak telafi eğitimleri öncesinde Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde koronavirüs salgınına karşı Türkiye genelinde denetimlerin arttırılması, vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek. Toplantıda, okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtiliyor.

BAKAN SELÇUK BİLGİ VERECEK

Bu kapsamda okullarda alınan önlemlerin yanı sıra okulların açılış tarihiyle ilgili değerlendirmeler de yapılacak. Kabinede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye'deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak.

EKONOMİ DE KONU BAŞLIKLARINDAN

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da koronavirüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor. Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında iki önemli konu görüşülecek

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Bugün yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında iki önemli konu görüşülecek - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 17:22:44. #1.14#
title