BORU HATLARI İLE PETROL TAŞIMA AŞ HABERLERİ

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş Haberleri

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş haber, Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 05.11.2021
Huzura kavuşan "petrol kenti" Batman devlet destekli yatırımlarla gelişti (1)
Geçmişte terör olaylarıyla gündeme gelen Batman'da, tesis edilen huzur ortamı ve hayata geçirilen yatırımlarla büyük bir dönüşüm sağlandı. Türkiye'de 1935 yılında yürürlüğe giren 2804 sayılı Kanun ile Maden Tetkik ve Arama Enstitüsünün (MTA) kurulmasıyla Raman Dağı'nda jeolojik çalışmalara başlanan kentte, Yakıtlı köyü yakınlarında Avusturya'dan alınan "Trauzel Kulesi" ile ilk defa farklı bir teknoloji kullanılarak gerçekleştirilen sondaj çalışması sonucu 17 Ocak 1946'da 1361 metrede petrol bulundu. Raman-8 ismi verilen kuyudan 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün katıldığı törenle 8 Mart 1948'de petrol çıkarılmaya başlanırken zaman içinde açılan kuyu sayısındaki artışla 1953 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Batman Bölge Müdürlüğü, 1955 yılında Türkiye'nin ilk petrol rafinerisi olan Tüpraş Batman Rafinerisi kuruldu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) kurulmasıyla bu kuruluşlarda çok sayıda kişi istihdam edildi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 01.11.2021
BOTAŞ: Konutlar için doğal gaz tarifesinde değişiklik yok
BORU Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), 01 Kasım 2021 tarihinden geçerli olmak üzere konutlarda kullanılan doğal gaz tarifesinde bir değişiklik yapılmadığını duyurdu.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 01.11.2021
Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldı, sanayi ve elektrik üretim santrallerine zam yapıldı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde kasım ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 15.10.2021
KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor
En yüksek yatırımı 22,1 milyar lirayla Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) yapacak. TPAO'yu 14,6 milyar lirayla Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD), 8,5'er milyar lirayla Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) takip edecek.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 02.10.2021
BOTAŞ ile TTK, petrol depolama tanklarının mikserlerini yerli imkanlarla değiştiriyor
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ile Türkiye Taş Kömürü Kurumu (TTK) arasında BOTAŞ Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü Dörtyol Terminalinde bulunan ham petrol depolama tanklarına ait ekonomik ömürlerini tamamlamış olan tank mikserlerine yönelik imzalanan protokol çerçevesinde montaj...
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 30.09.2021
Doğal gazda mesken tarifesi sabit kaldı, sanayi ve elektrik üretim santrallerine yüzde 15 zam yapıldı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde ekim ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 30.09.2021
Malatya ve Kars'ta enerji projeleri için bazı taşınmazlar kamulaştırılacak
Ayrıca, Kağızman İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Kars'ın Selim ve Kağızman ilçeleri sınırları içinde yer alan ve güzergaha isabet eden taşınmazlar ile proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 21.09.2021
Türkiye'de doğal gazın vadeli ticaretine imkan sağlayacak piyasa 1 Ekim'de açılıyor
Türkiye'nin Karadeniz'deki gaz keşfinin de sisteme dahil edilmesinin arz güvenliğine önemli bir katkı sağlayacağını kaydeden Tancan, şöyle devam etti: "Bakanlığımız hedefleri çerçevesinde Karadeniz gazının 2023 yılında piyasaya arz edilmesi planlanıyor. Özellikle yerli gazımızın sisteme dahil edilmesiyle net ithalatçı ülke konumundan çıkıp ihracatçı ülke statüsüne geçmiş olacağız. Diğer taraftan Karadeniz gazının keşfinin ve çıkarılmasının uzun dönemli kontratların sona erdiği bir zamana denk gelmesi de piyasamızın gelişimine katkı sunacak. Bu kapsamda piyasamızın ihtiyacı olan altyapı yatırımları, mevzuat, yazılım, sistem geliştirme gibi çalışmalarını, sürecin tarafı olan kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle hızlıca tamamlamamız gerekiyor. EPİAŞ bünyesinde kendi ürettiğimiz gazın da doğal gaz ticaretimize konu olmasını, VGP'de alış ve satış işlemlerinin yapılmasını ihtimal dahilinde görüyoruz. Karadeniz gazının çıkarılması ve sisteme dahil edilmesi ülkemizin makroekonomik dengelerini de etkileyecek. Bu kapsamda enerjide dışa bağımlı olmamız sebebiyle oluşan cari açığımızın azalmasına ciddi katkıları olacak. Türkiye doğal gaz piyasası, sahip olduğu bu çeşitlilik ve kendi gazımızın da VGP'de alış satış işlemlerine dahil olmasıyla oluşacak yüksek işlem hacmi neticesinde güçlü bir referans fiyat oluşmasına imkan tanıyabilecek. Bu açıdan baktığımızda VGP'nin ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu söyleyebiliriz. VGP ülkemizi ticaret merkezi, diğer adıyla hub olma hedefine bir adım daha yaklaştıracak." Kontratlar piyasada sürekli ticaret mantığıyla işlem görecek VGP'deki fiyat kurgusuna ilişkin detayları da paylaşan Tancan, VGP'nin mevzuat taslak çalışmaları aşamasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, piyasa katılımcıları ve sektör temsilcisi STK'lerle geniş katılımlı toplantılar yaptıklarını ve teorik bir formülle baz fiyat belirlemenin VGP için en uygun yöntem olacağına ilişkin görüşün tüm paydaşlar tarafından kabul edildiğini anlattı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 20.09.2021
BOTAŞ atık ısıdan elektrik üretecek
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Sivas'ta atık baca gazı ısısından elektrik üretimi için ihale çalışmalarına başladı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 18.09.2021
EPDK kurul kararları
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) 2022'ye ait gelir tavanı ile iletim ve sevkiyat kontrol bedelleri belirlendi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 10.09.2021
ELDER Başkanı Zaimler, elektrik fiyatlarının gaz maliyetlerindeki yükseliş nedeniyle arttığını bildirdi Açıklaması
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin yeniden yapılandırılmasının elektrik sektörü için en sıcak konulardan biri olduğunu aktaran Zaimler, doğal gaz piyasasının serbestleşme olgunluğunun artmasının elektrik piyasasını da rahatlatacağını ifade etti.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 10.09.2021
BOTAŞ, atık baca gazından elektrik üretim projesi işini ihale edecek
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Sivas Kompresör İstasyonunda, Enerji Performans Sözleşmesi kapsamında atık baca gazından elektrik üretimi projesi işini ihale edecek.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 08.09.2021
Türkiye, BOTAŞ, Arkas Petrol ve Sumitomo iş birliğiyle LNG'nin ikmal merkezi olacak
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Arkas Holding iştiraki Arkas Petrol ve Japonya'dan Sumitomo Corporation arasında imzalanan gizlilik anlaşmasıyla, LNG'nin gemilerde yakıt olarak kullanımında (bunkering) iş birliği yapılmasına dair ortak çalışmalarda mutabakata varıldı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 04.09.2021
Son dakika... Enerjide acele kamulaştırma kararları
Buna göre, Batı Karadeniz Faz-1 Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Zonguldak'ın Merkez ve Çaycuma ilçeleri sınırları içinde yer alan ve güzergaha isabet eden taşınmazlar ile proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ tarafından kamulaştırılmasına karar verildi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 01.09.2021
Son dakika haberleri... Enerjide acele kamulaştırma kararları
Buna göre, Ayvalık İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı'nın gerçekleştirilmesi amacıyla Balıkesir'in Gömeç, Ayvalık ve Burhaniye ilçeleri sınırları içinde yer alan ve güzergaha isabet eden taşınmazlar ile proje kapsamında inşa edilecek tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ tarafından kamulaştırılmasına karar verildi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 20.08.2021
BOTAŞ uluslararası alanda ödül almaya devam ediyor
Uluslararası alanda farklı kategorilerde geçen yıl 12 ödül alan Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), bu yıl Stevie Uluslararası İş Ödülleri kapsamında iki ödüle layık görüldü.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 13.08.2021
BOTAŞ tesislerinin tasarım, inşaat ve işletilmesine yönelik usul ve esaslar belirlendi
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğüne (BOTAŞ) ait ham petrol ve doğal gaz boru hattı tesislerinin ulusal ve/veya uluslararası standartlara uygun olarak tasarımı, inşası ve güvenli şekilde işletilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 31.07.2021
Doğal gazda fiyatlar değişmedi
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde ağustos ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 10.07.2021
Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandıBAZI Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 30.06.2021
Doğal gaz fiyatlarına zam yapıldı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, temmuz ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 28.06.2021
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, doğal gaz yatırımlarıyla ilgili bilgi verdi Açıklaması
Bakan Dönmez, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Dörtyol İşletme Müdürlüğünde gazetecilere, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) depolama ve gazlaştırma ünitesini (FSRU) 2018 yılında, Türkiye'nin ilk doğal gaz depolama gemisi Ertuğrul Gazi'yi de yaklaşık 2 yılda tamamlayıp geçen cuma günü hizmete aldıklarını anımsattı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 18.05.2021
BOTAŞ'tan Saros FSRU Gemi İskelesi Projesi ile ilgili açıklama Açıklaması
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Saros FSRU (Yüzer Depolama ve Gazlaştırma Tesisi) Gemi İskelesi Projesi ile ilgili olarak "bilime ve mevzuata aykırı bir şekilde proje inşaatına başlandığı" iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 30.04.2021
BOTAŞ'ın hizmet alımına ilişkin usul ve esaslar belirlendi
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak hizmet alımlarına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 23.04.2021
Türkiye'nin ilk doğalgaz depolama gemisi Ertuğrul Gazi, Hatay'da
Gemi, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Dörtyol FSRU Terminali'ne yanaştı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 05.04.2021
BOTAŞ, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü'ne layık görüldü
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), bu yıl da uluslararası iş güvenliği alanında en prestijli ödüller arasında yer alan ve İngiliz Güvenlik Konseyi (British Safety Council) tarafından verilen Uluslararası İş Güvenliği Ödülü'ne layık görüldü.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 03.04.2021
Türkiye'nin ilk yüzer LNG depolama ve gazlaştırma gemisi "Ertuğrul Gazi"ye Türk bayrağı çekildi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin inşa ettirdiği Türkiye'nin ilk FSRU gemisi "Ertuğrul Gazi"nin Türk Uluslararası Gemi Sicili'ne kaydedildiği ve gemiye Türk bayrağı çekildiği bildirildi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 31.03.2021
Doğal gaz fiyatlarına yüzde 1 zam yapıldı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) internet sitesinde, nisan ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 20.03.2021
TEDAŞ Genel Müdürlüğüne Ömer Sami Yapıcı atandı
TEDAŞ, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 15.03.2021
Doğal gaz piyasası rekabetçi ve serbest bir yapıya kavuşacak
Söz konusu hedef için Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) uzun zamandır planlanan ayrıştırılmasının büyük önem taşıdığına dikkati çeken Yardım, şirketin ticaret ve iletim kısmının birbirinden ayrılması gerektiğini söyledi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 13.03.2021
EPDK kararı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'ye (BOTAŞ) ait Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi'nin (BOTAŞ Silivri Depolama Tesisi) 2021 yılı gelir tavanı belirlendi.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 13.03.2021
BOTAŞ'ın iletim şebekesi yatırım tutarı toplamı onaylandı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) 2021 iletim şebekesi yatırımlarının tutarı toplam 1 milyar 151 milyon 67 bin 750 lira olarak onaylandı.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 09.03.2021
Kamuda şeffaflık ve hesap verilebilirlik için işletme faaliyetlerini "etkin izleme" adımları güçlendiriliyor
Tebliğ kapsamındaki kamu işletmeleri KİT'ler ve bağlı ortaklıkları kapsayan birinci grup kamu işletmelerinin listesi şöyle: "Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Elektrik Üretim AŞ, Türkiye Petrolleri AO, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim AŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ, TCDD Taşımacılık AŞ, Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık AŞ.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 07.03.2021
Boru hatları ve sıvı depolama tanklarının depreme karşı güçlendirilmesi için esaslar belirlendi
Deprem etkisi altında yeni boru hatlarının tasarımında ve mevcut boru hatlarının değerlendirilmesinde esas alınacak deprem yer hareketi düzeyleri tanımlanırken, yönetmelik hükümlerine göre deprem etkisi altında tasarımı yapılan boru hatları, malzeme ve işçilik koşulları bakımından Türk Standartları ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genel Teknik Şartnamesi, Yapı Hizmetleri Yönetmeliği, Yapı Malzemelerinin Tabi Olacağı Kriterler Hakkında Yönetmelik kurallarına, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü Ham Petrol ve Doğal Gaz Boru Hattı Tesislerinin Yapımı ve İşletmesine Dair Teknik Emniyet ve Çerçeve Yönetmeliğine, BOTAŞ'ın doğal gaz ve sıvı hidrokarbon taşıyan borular için düzenlediği teknik şartnamelerin hükümlerine, İller Bankası Fersiyat Fenni Şartnamesi ve İller Bankasının Boru ve Bağlantı Parçaları için düzenlediği teknik şartnamelerin hükümlerine uygun olacak.
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş - 03.03.2021
BOTAŞ, çevre duyarlılık çalışmaları sayesinde 10 uluslararası ödül kazandı
Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), çevre ve sürdürülebilirlik çalışmalarıyla son 2 yılda uluslararası 10 ödül almaya hak kazandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş Haberleri | Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş Haber - Haberler - Boru Hatları İle Petrol Taşıma Aş haberleri, son dakika boru hatları ile petrol taşıma aş haber ve gelişmeleri burada. Türkiye ile Cezayir arasında iş birliği anlaşmaları yapıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 01:36:44. #1.14#

title