Bodrum'da isyan ettiren görüntü! Acil toplanma alanı çöplüğe döndü - Haberler
Haberi Paylaş

Bodrum'da isyan ettiren görüntü! Acil toplanma alanı çöplüğe döndü

AA, Ali Ballı - Güncel
 - Güncelleme:

Muğla'nın Bodrum ilçesinde AFAD tarafından toplanma alanı olarak belirlenen bölge, moloz yığınlarıyla dolduruldu. Molozdan oluşan adacıklar olası deprem ve sel afetlerinde vatandaşların toplanmasına engel durumda bulunurken, kaymakamlık ve belediyenin alanda inceleme yapacağı öğrenildi.

Ortakent Mahallesi'nde Muğla İl Afet ve Acil Durum ( Afad ) Müdürlüğü tarafından afet toplanma alanı olarak kullanılan sahaya dökülen onlarca kamyon kaçak hafriyat yığını çirkin görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

Bodrum'da moloz yığınlarıyla kaplanan afet toplanma alanı havadan görüntülendi

MOLOZLA DOLU

Toplanma alanının giriş kısımları moloz yığınlarıyla kapalı halde. Molozdan oluşan adacıklar olası deprem ve sel afetlerinde vatandaşların toplanmasına engel durumunda bulunuyor. Alan içerisinde moloz yığınlarının yanı sıra diğer atıkların da çevreyi olumsuz etkilediği görülüyor.

Bodrum'da moloz yığınlarıyla kaplanan afet toplanma alanı havadan görüntülendi

İNCELEME YAPILACAK

Moloz yığınları drone ile havadan da görüntülenirken, Bodrum Kaymakamlığının konuyla ilgili araştırma başlattığı, Bodrum Belediyesinin de bölgede bir inceleme yapacağı bildirildi. Öte yandan Muğla AFAD yetkililerinin de konuyla ilgili jandarmaya ihbarda bulunduğu belirtildi.

AA / Ali Ballı - Güncel

Bodrum, Muğla, AFAD, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Suskun Demir:

Bunu yapan yaratıktır tek kelime ormanlık alanlar göl kenarlarına maloz çöp atık ne ararsan var cezalar caydırıcı değil yapan yakaladın firmamı en ağır cezayı vereceksin kapatacaksın yeri geldiğinde o fırmayı ama işte hukuk sistemi memleketin ekonomisi buna el verişli değil ufak ceza yada göz yummalar bu sonuçları doğruyor..

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title