Tam kapanma kararı sonrası binlerin akın ettiği Bodrum'da belediye başkanı isyan etti: Büyük bir kaos yaşanıyor
Advertisement

Tam kapanma kararı sonrası binlerin akın ettiği Bodrum'da belediye başkanı isyan etti: Büyük bir kaos yaşanıyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle, 17 Mayıs Pazartesi günü 05.00'e kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar, turizm merkezi Bodrum'a akın etti. İlçede trafik durma noktasına gelirken, 181 binlik nüfus 500 bini aştı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı açıklamada Bodrum'da aniden artan nüfus yoğunluğu nedeniyle büyük bir kaos yaşandığını açıkladı.

Tam kapanma açıklanmasının ardından büyükşehirlerde yaşayan birçok vatandaş 19 günlük yasağı Bodrum'da geçirmek için ilçeye akın etti. Pandemi sürecinde başlayan göç ile birlikte Bodrum nüfusu 500 bini aştı. İlçede trafik yoğunluğu yaşanırken ana arterlerde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

"BODRUM'DA 1 YILDIR CİDDİ BİR YOĞUNLUK YAŞANIYOR"

İlçede oluşan yoğunluk hakkında bugün Ortakent İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum'da kış aylarından itibaren ciddi bir yoğunluğun yaşandığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

"Biz zaten ciddi bir yoğunluk yaşıyoruz. Ancak bu yoğunluk son bir iki günün yoğunluğu değil, biz yaklaşık 1 yıldır bu yoğunlukla yaşıyoruz. Pandeminin başlamasıyla beraber Bodrum'da ikinci konutu, yazlığı bulunan vatandaşlarımız ülkenin her yerinden gelerek Bodrum'da yaşamaya başladılar. Bu bir turizm yoğunluğu değil. 11 Nisan'dan sonra yaşanan olumsuz gelişmeler bizim turizm beklentimizi zaten kaldırdı. Ancak kapanmadan sonra Mayıs'ın 17'sinden sonra vakalar belli sayıların altına inerse o zaman turizmden söz edebiliriz" dedi.

Tam kapanma kararı sonrası binlerin akın ettiği Bodrum'da belediye başkanı isyan etti: Büyük bir kaos yaşanıyor
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras.

"BODRUM'DA KAOS YAŞANIYOR"

Tam kapanma açıklamasının büyükşehirlerden Bodrum'a gelinmesinin önünü açtığını belirten Aras "Yoğunlukla mücadele etmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Bodrum'da bu sebeple olumsuzlukların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız. Son 3 günde çok giriş oldu ancak biz bu yoğunluğu zaten yaşıyorduk. Bunun nüfusa yüzde yüz yansıdığını düşünmüyorum ama nüfus 500 bini aştı diyebiliriz. Normalde bu nüfusa 2025 yılında ulaşacağımızı öngörüyordum ancak salgın bu işi 4 yıl öne çekti. Biz hazırlıklarımızı yapamadan birden bire bu kaosla karşılaştık. Şu anda Bodrum'da gerçek bir kaos olduğunu hepimiz kabul ediyoruz" dedi.

HASTANE SIKINTISI YAŞANABİLİR

Aras, hastanelerin nüfusa göre yeterli olduğunu belirterek gelenlerin bulaş sayısını arttırması durumunda sağlık kurumlarının yetersiz kalacağının da altını çizdi.

Tam kapanma kararı sonrası binlerin akın ettiği Bodrum'da belediye başkanı isyan etti: Büyük bir kaos yaşanıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
OZZ : Şu hale bak. Fakir vatandaş kapanmada ne yiyeceğim diye düşünürken zengin en az 20 gün Bodrum da tatil yapmaya gidiyor. Ve burası müslüman ülke. Ne güzel bir gelir dağılımı değilmi!!
ABDULLAH ATİK: FAKİR EVDE ZENGİN KEYİFTE OLMAMASI GEREKİR HAK VAR HUKUK VAR, PANDEMİDE , HERKES EVİNDE İKAMETGAHINDA OTURMASI GEREKİR BURDA SUÇLU DEVLETTİR...
FAKIR VATANDAS: şimdi bu kadar insan bodruma evde oturmaya, kapanmaya ,virüsten korunmaya mi gidiyor.Olan yine garibim fakir vatandaşa oldu. sahiller doluyor.bunlar keyf yapıyor. inşallah denetlenir diyeceğimde bende inanmadığım için.güzelim Türkiye'den manzaralar.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title