Blockchain Şirketi Tron Bittorrent'i 126 Milyon Dolara Satın Aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Blockchain Şirketi Tron Bittorrent'i 126 Milyon Dolara Satın Aldı

Teknotalk.com - Haberler | Teknoloji
Blockchain Şirketi Tron Bittorrent'i 126 Milyon Dolara Satın Aldı

Dosya Paylaşım Hizmeti BitTorrent 126 Milyon Dolara Satıldı!

Dosya Paylaşım Hizmeti BitTorrent 126 Milyon Dolara Satıldı!

Blockchain Şirketi Tron BitTorrent 'i Satın Aldı.

Tron adlı bir blockchain başlangıç şirketi, dosya paylaşım hizmeti BitTorrent'i satın almak için anlaşma yaptığını açıkladı.

Her iki taraf da Tron'un ne kadar ödeme yaptıklarını açıklamadı ancak, TechCrunch bu fiyatın 126 milyon dolar civarında nakit olduğunu bildirdi. BitTorrent'in personeli ise Tron'un San Francisco ofisi ile çalışacak.

Tron kurucusu Justin Sun, anlaşmanın firmasını "dünyanın en büyük merkezi olmayan internet ekosistemi haline getirdiğini" söyledi.

Blockchain Şirketi Tron BitTorrent 'i 126 Milyon Dolara Satın Aldı

BitTorrent geçen ay yaptığı açıklamada, "sağladığımız hizmetler için yaptığımız veya ücretlendirdiğimiz işi değiştirme planımız yok. Kripto para biriminin şimdi veya gelecekte madenciliğini yapmak gibi de planımız yok." demişti. Ancak, Tron'un yeni kullanıcı tabanıyla TRX kripto para birimi çıkarmaya başlaması gibi farklı planları olup olmadığı net değil.

Kesin olan bir şey var: BitTorrent ve uTorrent müşterilerinin bir yere gitmesine gerek yok ya da 100 milyondan fazla aktif kullanıcının mevcut aldığı baz hizmet için ödeme yapmaya başlaması gerekmiyor.

Bu, BitTorrent'in son birkaç yıldır reklam destekli müzik ve video uygulaması BitTorrent Now gibi piyasaya sürdüğü diğer uygulama ve hizmetlerin de görülmeye devam edeceğini gösteriyor.

Ancak, gelecekteki BitTorrent ürünlerini görüp göremeyeceğimiz, ya da Tron'un mevcut hizmetleri sürdürmeye ve Tron'un kendi tekliflerini desteklemeye daha fazla odaklanıp odaklanmayacağı belirsiz.

It's official. BitTorrent is now part of #TRON. We pioneered the world's largest decentralized p2p protocol, now we're joining forces with TRON to build the future of the decentralized internet. Read more at https://t.co/ZoCPl5c5wS. @Tronfoundation @justinsuntron pic.twitter.com/EI3xP8Gdz2

— BitTorrent Inc. (@BitTorrent) 24 Temmuz 2018

BitTorrent, TechCrunch

https://www.teknotalk.com/blockchain-sirketi-tron-bittorrent-126-milyon-dolara-satin-aldi-64680/

Blockchain Şirketi Tron Bittorrent'i 126 Milyon Dolara Satın Aldı

Teknotalk.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title