Bitlis CHP İl Başkanı Hakkındaki İddiaları Yanıtladı

Bitlis CHP İl Başkanı Hakkındaki İddiaları Yanıtladı

CHP Bitlis İl Başkanlığı'na 12 Ocak tarihinde genel merkez tarafından atanan Çetin Yavuz, hakkında AKP'li olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklamalar yaptı.

Bitlis CHP İl Başkanı Hakkındaki İddiaları Yanıtladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bitlis İl Başkanlığı'na 12 Ocak tarihinde genel merkez tarafından atanan Çetin Yavuz, hakkında AKP'li olduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili açıklamalar yaptı. Yavuz, iddiaların yersiz ve asılsız olduğunu belirterek, herhangi bir partide üyeliğinin bulunmadığını söyledi.

Bazı gazetelerde AKP'li olduğu halde Bitlis'te CHP İl Başkanlığı'na atandığı belirtilen Çetin Yavuz iddiaları cavapladı. Hiç bir zaman AKP'ye üyelik başvurusu olmadığını belirten Yavuz, iddiaların yersiz ve asılsız olduğunu söyledi. Yavuz,"Ulusal basında hakkımda çıkan iddialar tamamen yersiz ve asılsızdır. Ben AKP üyesi hiçbir zaman olmadım. AKP bölgemizde siyasi partiler kanununa ters düşen bir şekilde üye kaydı yapmaktadır. Benim AKP'ye herhangi bir üye kaydım ve yazılı bir başvurum olmamıştır. 9 Ocak tarihinde bir söylenti üzerine AKP Güroymak ilçe Başkanlığı'na giderek üye kaydımın bulunup bulunmadığını sordum. Bir kaydım varsa partiden silinmesini talep ettim. Bunu dilekçe ile yaptım. Bana bugüne kadar herhangi bir cevap gelmedi. 12 Ocak tarihinde de CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından Bitlis İl Başkanlığı'na getirildim. Şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Bu hem AKP üyesi hem de CHP üyesi iddiaları tamamen yanlıştır. Bu haberi çıkaranlarda genel merkezi zor durumda bırakmak isteyen kaynaklardır." dedi.

BEN SOSYAL DEMOKRATIM

Yavuz sosyal demokrat biri olduğunu hatırlatarak, "AK Parti ve CHP bu ülkenin birer gerçekleridir. İnsanlar hür iradeleri ile siyaset yapabilirler. Ülkede bazı partiler ötekileştirme yaptıkları için gelişmiyorlar. Ben sosyal demokrat biriyim. Siyasetimi de dürüstçe yaparım. Bu haberlerin kurultay öncesinde yapılması dikkat çekicidir. Muhalif olsa bile doğrular üzerine siyaset yapılmalıdır. Beni üzen tek şey kurultay öncesi bu tür yalan yanlış şeylerle ülke gündeminin meşgul edilmesidir. Bu haberlerle benim üzerimden CHP'yi yıpratmaya çalışıyorlar" diye konuştu.