Binlerce Öğrenci Aynı Anda Ellerini Yıkadı

Binlerce Öğrenci Aynı Anda Ellerini Yıkadı

Bültenler - Haberler | Güncel
Binlerce Öğrenci Aynı Anda Ellerini Yıkadı

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulübü öncülüğünde okullardaki binlerce öğrenci bulaşıcı hastalıklardan korumaya dikkat çekmek için ellerini yıkadı.

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulübü, Karşıyaka'daki tüm okullarda, son zamanlarda artan grip gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmada el yıkamanın önemini belirtmek amacı ile "El Yıkama Etkinliği" ile ellerini sabunla yıkadı.
Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulu'nda start verilen etkinliğe, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yıldıray Çığırgil, Sağlıklı Yaşam Kulübü'nde görevli İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli ile okulda görevli öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrenci velilerinin destek verdiği etkinlik, sabah ve öğle ikinci teneffüste Karşıyaka'daki 76 okuldaki 38.500 öğrenci katıldı.
Etkinlik nedeni ile Cumhuriyet İlkokulu'nda birtakım etkinlikler düzenlendi. Çocukların sağlıklı yaşam ile ilgili oyunu alkışlandı.

Kaymakam Yücel yaptığı konuşmada, hastalıkların önlenmesi, hastalığın tedavisinden daha kolay olduğunu, çocuklarımızın ve gençlerimizin erken yaşlarda hastalıklara karşı önlem alınmasının önemli olduğunu belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İslamoğlu, sağlıklı, bilinçli nesiller yetiştirmenin temel ilkeleri olduğunu söyledi.
İlçe Sağlık Müdürü Dr. Çığırgil ise sağlıkta hijyenin önemine değinerek, son zamanlarda artan grip gibi bulaşıcı hastalıklardan korunmada el yıkamanın önemini anlattı.

Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulübü, Sağlıklı yaşam bilincine sahip yeni nesiller yetişmesine ve hastalıkların önlenmesi amacı ile geliştirilen sosyal sorumluluk projesi olarak 4 yıl önce Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde kurulmuştu.

Türkiye'de ilk olarak bilinen Karşıyaka Sağlıklı Yaşam Kulübü Karşıyaka'daki 76 okul, 250 kulüp öğretmeni ve 38.500 kulüp öğrencisi ile sağlıklı yaşam konusunda farkındalık yaratmak için 4 yıldır çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title