Bihmed'liler Bayramlaştı

Bihmed'liler Bayramlaştı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği, (BİHMED) üyeleri bayramlaştı.

Bursa İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği, (BİHMED) üyeleri bayramlaştı.

Yeşil'deki dernek binasında geleneksel bayramlaşma törenine AK Parti Bursa Milletvekilleri, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Zekeriya Birkan, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda imam hatip mezunu ve mensubu katıldı. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programdan sonra  BİHMED Başkanı Kadir Oruç, burada yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı davetine katılım gösteren tüm konuklara teşekkür etti.

Ramazan'ın akabinde Bursa'da güzel bir bayram geçirdiklerini belirten Oruç, " Ancak maalesef dünyanın muhtelif yerlerinde yaşayan Müslüman kardeşlerimiz bu güzellikleri yaşayamıyorlar. Bundan dolayı kalbimiz kırık, boynumuz bükük. Onların da sükunet içinde bayram geçirmesi için dua ediyoruz" diye konuştu.

AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan da "Bu topraklara huzurun yerleşmesi için BİHMED'e büyük bir iş düşüyor. BİHMED'in mücadele dönemi aynı zamanda Türkiye'de demokrasinin, inancımızın gelişmesi dönemini işaret ediyor. 28 Şubat sürecinde BİHMED direnişin merkezi oldu.  BİHMED, sadece imam hatiplerin önünün kapatılmaması için değil aynı zamanda inancımızın önüne konulan engellerle de mücadele etti. BİHMED Bursa'da sivil toplum kuruluşu olarak rüşdünü ispat etmiştir" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title