ZEKERİYA BİRKAN HABERLERİ

Zekeriya Birkan haber, Zekeriya Birkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Zekeriya Birkan

Zekeriya Birkan

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1967

Zekeriya Birkan Kimdir ?

1967 Trabzon/Çaykara doğumlu. İlköğrenimini Of’ta, Ortaokul ve liseyi Ankara’da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Akademisine 3.Sınıfta bırakarak, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.1992 yılında mezun oldu. 1992 yılında Bursa’da avukatlık stajını tamamlayarak, avukatlık yapmaya başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Zekeriya Birkan - 26.05.2021
27 Mayıs komisyonu, 593 bin 678 dijital belge inceleyecek
ADALET Bakan Yardımcısı ve 27 Mayıs 1960 Askeri Darbe Mağdurlarının Zararlarının Tazmini Amacıyla Kurulan Komisyonun Başkanı Zekeriya Birkan, komisyonun, darbe dönemine ilişkin 593 bin 678 dijital belgeyi inceleyeceğini ifade etti.
Zekeriya Birkan - 16.03.2021
Bilirkişiler Federasyonu Oluşumu Platformu'ndan Adalet Bakanlığına ziyaret
Bilirkişiler Federasyonu Oluşumu Platformunca oluşturulan heyetle Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve Bilirkişilik Daire Başkanı İzzet Başara'yı ziyaret ettiklerini anlatan Urkaya, "Cumhurbaşkanı'mızın altını çizerek önemle bahsettiği bilirkişilik faaliyetleri bir kamu görevidir.
Zekeriya Birkan - 24.02.2021
27 Mayıs darbesi mağdurlarının tazminat taleplerini görüşecek komisyonun çalışma usul ve esasları belirlendi
Cumhurbaşkanı kararı ile 13 Ekim 2020'de kurulan komisyonun başkanlığına Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan getirilmiş, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı, Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemet Genel Müdürü, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürü komisyon üyeleri olarak belirlenmişti.
Zekeriya Birkan - 23.12.2020
Son dakika gündem: DSP Genel Başkanı Aksakal, Adalet Bakanı Gül'ü ziyaret etti
Görüşmede, Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ile Bakanlık Müşavirleri Salih Çetinkaya ve Enes Günay'ın bulunduğu bildirildi.
Zekeriya Birkan - 14.10.2020
Yassıada yargılamalarında zarar görenler için komisyon kuruldu
Komisyonun Başkanı Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, üyeleri ise Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı, Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemet Genel Müdürü, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürü olarak belirlendi.
Zekeriya Birkan - 05.10.2020
Bursa'da "Seri Muhakeme ve Basit Yargılama Usulü Değerlendirme Semineri"
Program, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şen'in açılış konuşmalarıyla başladı.
Zekeriya Birkan - 15.07.2020
BAKAN SOYLU: BU MİLLET DEMOKRASİYİ SADECE KAZANMIŞ DEĞİL HAKKETMİŞTİR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Demokratik Hukuk Devletini Yeniden Düşünmek Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, "Bu ülke, doğru bir ülkedir, başarılı bir ülkedir ve bu millet, demokrasiyi sadece kazanmış değil, hakketmiştir."  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında, İçişleri Bakanlığı desteği ile Türkiye Hukuk Platformu'nun düzenlediği, "Demokratik Hukuk Devletini Yeniden Düşünmek Sempozyumu" bugün, İstanbul Üniversitesi Cemal Birsel Konferans salonunda gerçekleşti. Sempozyuma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof.
Zekeriya Birkan - 29.05.2020
Bakan Gül başkanlığında 10'uncu koordinasyon toplantısı
Adalet Bakanı Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantı saat 10.30'da başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Zekeriya Birkan - 12.05.2020
Adalet Bakanı Gül: "Bayramdan sonra tüm uygulamalar yumuşatılacaktır"
Adalet hizmetlerinde Korona virüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 9'uncusu gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantı saat 12.00'de başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci daire başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Zekeriya Birkan - 21.04.2020
Bakan Gül başkanlığında 6'ncı 'koronavirüs' toplantısı
ADALET Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında Koronavirüs Koordinasyon Toplantısı'nın 6'ncısı yapılırken, yaklaşık 2 saat sürdüğü açıklandı.  Adalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, adalet hizmetlerinde koronavirüse karşı alınan tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantılarının 6'ncısı bugün gerçekleştirildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında videokonferans yöntemiyle yapılan toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıya, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ile bakan yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Zekeriya Birkan - 13.04.2020
Bakan Gül: Koronavirüs tedavisi gören 17 hükümlüden 3'ü hayatını kaybetti
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet hizmetlerinde koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirlerle ilgili koordinasyon toplantısının 5'incisi yapıldı. Toplantıya Hakimler Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Zekeriya Birkan - 13.04.2020
Adalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül...
Adalet hizmetlerinde korona virüse karşı alınacak tedbirlerle ilgili Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığında 5'incisi gerçekleştirilen koordinasyon toplantısı saat 11.00'de başladı. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Bşkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Zekeriya Birkan - 06.04.2020
Adalet Bakanı Gül, Koronavirüs Koordinasyon Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı Açıklaması
Cumhuriyet başsavcılıklarının çeşitli suçlara yönelik yürüttüğü soruşturmalara ilişkin Gül, şunları kaydetti: "Cumhuriyet başsavcılıklarınca 66 ilde 750 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Sosyal medyada manipülatif haber ve paylaşımlarla ilgili 568, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza rencide edici davranışlarla ilgili olarak 8, karantina tedbirine aykırı davranma eylemleriyle ilgili 85, stokçuluk, karaborsa, kaçak tıbbi malzeme satmak suçundan da 89 kişi hakkında başlatılan soruşturmalar devam ediyor." Gül'ün başkanlığındaki toplantıya, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Adalet Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve bakanlık bürokratları katıldı.
Zekeriya Birkan - 30.03.2020
Adalet hizmetlerinde koronavirüs önlemleri toplantısından yeni önlemler çıktı
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül başkanlığındaki toplantıya Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş ile Adalet Bakanlığı bürokratları katıldı.
Zekeriya Birkan - 30.03.2020
Adalet Bakanı Gül korona virüs salgınına yönelik alınan yeni tedbirleri açıkladı
Adalet Bakanı Gül'ün başkanlığında Dikmen Hakimevi'nde adalet hizmetlerinde korona virüsüne yönelik alınacak tedbirlerle ilgili üçüncü koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin ve Bakan Yardımcıları Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş da katıldı.
Zekeriya Birkan - 30.03.2020
Adalet Bakanlığından korona virüs tedbirlerine yönelik üçüncü toplantı
Adalet Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Gül başkanlığındaki toplantı saat 11.00'de Dikmen Hakimevi'nde başladı. Toplantıya HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Dursun Cin, Bakan Yardımcıları Cengiz Öner, Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz, Uğurhan Kuş ve Adalet Bakanlığı bürokratları katılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Zekeriya Birkan Haberleri | Zekeriya Birkan Kimdir - Haberler - Zekeriya Birkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Zekeriya Birkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Adalet Bakanı Gül, BTSO Tahkim Arabuluculuk Merkezi'nin açılışında konuştu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 13:29:54. #1.15#

title