Bıçaklı, Sopalı Vahşet Kamerada

Bıçaklı, Sopalı Vahşet Kamerada
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İstanbul'da bir taksi durağını basan grup ortalığı birbirine kattı.

İstanbul Sultangazi'de bir taksi durağına gelen kimlikleri belirlenemeyen bir grup ellerindeki sopalar ve bıçaklarla durak sahibine ve şoförlere saldırdılar. İki otomobille saat 02.00 sıralarında 50. Yıl Mahallesi bulunan Hoca Ahmet Yesevi adlı durağa gelen grubun saldırısı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Olay yerinden kaçan saldırganların kullandığı bir araç durak sahibi Yavuz Gökçe'nin oğlu Ercan Gökçe'ye çarptı. 6 kişinin yaralandığı olayda saldırganlaın kullandığı otomobilin çarpması sonucu yaralanan Ercan Gökçe'nin tedavisine hastanede devam edildiği öğrenildi. Durak çalışanlarının iddiasına göre saldırganların haraç almak için durağa geldiği belirtildi.

Saldırganlar ile durak sahibi ve çalışanları arasında durak içinde başlayan tartışmanın kısa sürede bıçaklı sopalı kavgaya dönüşmesi güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde iki grup uzun süre cadde ortasında kavga ediyor. Saldırganlar olay yerine geldikleri araçlara binerek kaçarken Ercan Gökçe'ye çarpıyor.

Durak sahibi Yavuz Gökçe'nin küçük oğlu Erkan Gökçe yaşanan olayları şu şekilde anlattı:

"Durağa saldıran şahıslar dün sabah da gelmişler ve ağabeyimden, kahyadan haraç istemişler. Bu olay nedeniyle babam da iki gecedir durağa geliyordu. Şahıslar gece saat 02.00 sıralarında tekrar gelmişler ve haraç istemişler. O esnada durakta bulunan babam ve ağabeyim haraç vermiyor.

Şahıslar yanlarında getirdikleri bıçaklarla ve sopalarla duraktakilere saldırıp darp ediyorlar. Şoför arkadaşları, ağabeyimi ve çay ocağındaki kahyayı darp edip sonrada kaçıp gidiyorlar. Ağabeyime arabayla vurdular, ağabeyimi çeşitli yerlerinde kırıklar var. Görüntülere göre saldırganlar 7-8 kişi. İki araçla durağa geliyorlar."

Polisin olaydan sonra saldırganları yakalamak için başlattığı çalışma devam ediyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title