Beyazıt Camisi Yeniden İbadete Açıldı

Beyazıt Camisi Yeniden İbadete Açıldı

Sinop’un Boyabat ilçesinde bulunan tarihi Beyazıt (Büyük) Camisi restorasyon çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.

Beyazıt Camisi Yeniden İbadete Açıldı

Sinop'un Boyabat ilçesinde bulunan tarihi Beyazıt (Büyük) Camisi restorasyon çalışmalarının ardından yeniden ibadete açıldı.

Boyabat'ta bulunan ve tarihi dokusu ile ilçenin simgelerinden olan Beyazıt Camisi restorasyon çalışmaları nedeniyle 2015 yılında ibadete kapatılmıştı. Tarihi camide uzun süren restorasyon çalışmaları tamamlandı. Cami, Vali Hasan İpek'in katılımı ile tekrar ibadete açıldı.

Vali İpek yaptığı konuşmada, 2015 yılında restorasyonuna başlanılan Beyazıt Camisi'nin Aralık ayı itibari ile restorasyon çalışmalarının bitirilmesinin ardından ilk cuma namazının kılındığını ifade ederek, hayırlı olmasını diledi. Vali İpek, "Bugün İsrail tarafından işgal altında olan Kudüs'e 1600'lü yıllarda, Endonezya gibi dünyanın öbür ucunda olan bir ülkenin yardımına koşan ecdadın torunları olarak, bugün yine bizlerden başkasının Kudüs'e sahip çıkmayacağının bilinciyle gücümüzün sonuna kadar devletimiz ve milletimiz ile birlikte Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'nın bulunduğu Kudüs'e sahip çıkacağımızı Kudüs'ün sahipsiz olmadığını tüm dünyaya buradan bir kez daha Sinop Valisi olarak hatırlatmak istiyorum" dedi.

Programa ayrıca Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa Turaç, il ve ilçe kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. - SİNOP