Beşiktaş, Demba Ba'dan "Stres Kırığı" Nedeniyle Vazgeçti

Beşiktaş, Şenol Güneş'in kadrosunda görmeyi çok istediği Senegalli forvet Demba Ba'dan, her an tekrarlama ihtimali olan "stres kırığı" problemi nedeniyle vazgeçti.

Beşiktaş, Demba Ba'dan

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in de çok istediği ve yeni sezonda kadroda düşünülen Senegalli yıldızdan; her an nüksetme ihtimali olan 'stres kırığı' problemi sebebiyle vazgeçildi.

ÇİN'DE AĞIR SAKATLANMIŞTI

2014-15 sezonu başında Chelsea'den transfer olduğu Beşiktaş'ta bir sezonda attığı 27 golle Siyah-Beyazlı gönüllerde taht kuran Senegalli forvet, 13 milyon Euro'ya satıldığı Çin kulübü Shanghai Shenhua'da ağır bir sakatlık yaşamıştı.

Senegalli golcü geçen sezon devre arasında ise kiralık olarak Kartal'a dönmüştü. Başakşehir ve G.Antep maçlarında sadece 17 dakika süre almasına rağmen klas bir gol atan Demba Ba, kalitesinden bir şey kaybetmediğini de göstermişti.

ŞENOL GÜNEŞ ÇOK İSTEMİŞTİ

Teknik direktör Şenol Güneş de, yönetimle yaptığı görüşmede "Sakatlığı sorun olmaz. Oynatırız. Ona ihtiyacım var" sözleriyle 32 yaşındaki golcünün takımda kalmasını istediğini ifade etmişti.

SAKATLIĞININ AMELİYATI YOK

Ancak çekilen mr sonrası Demba Ba'daki acı gerçek meydana çıktı. Tecrübeli golcünün 'stres kırığı' problemi yaşadığı kaydedildi. Ameliyatı olmayan bu sakatlığın sezon içerisinde her an nüksetme ihtimalini göz önünde bulunduran Siyah-Beyazlı yönetim, Senegalli yıldızın transferinden vazgeçti. Şenol Güneş de ileride sıkıntı yaratacak bu durum sebebiyle çok istediği Demba Ba ile ilgili fikrini değiştirmek zorunda kaldı ve Ba için Beşiktaş defteri kapandı.

STRES KIRIĞI NEDİR?

Halk arasında 'çatlak' olarak bilinir. Gerçek bir kırık değildir. Aşırı yüklenmeye bağlı oluşur. Tekrarlayan darbeler de stres kırığına yol açabilir.

(Habertürk)