Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Savınykh'dan, Başkan Köksoy'a Ziyaret

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Savınykh'dan, Başkan Köksoy'a Ziyaret

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Andrei V. Savınykh, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’u makamında ziyaret etti.

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Savınykh'dan, Başkan Köksoy'a Ziyaret

Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Andrei V. Savınykh, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Büyükelçi Andrei V. Savınykh'a AK Parti Ardahan Milletvekili adayı, Yüksek Mühendis Halil İbrahim Dursunoğlu da eşlik etti.

Büyükelçi Andrei V. Savınykh ziyaretinde, Ardahan'da karla mücadele ekipmanlarının üretileceği bir tesis kurma fikirlerini paylaştı. Ardahan'ın kış koşulları ve karla mücadele konusunda bölgede en önemli noktalardan birisi olduğunu aktaran Büyükelçi Savınykh, kurmayı düşündükleri tesiste ham maddenin tamamımın Belarus'tan gelmeyeceğini, Türkiye'de bulunan lokal materyalleri birleştirerek ürün elde edeceklerini kaydetti.

Savınykh; "Bu fabrika, bir birimizi yakınlaştıracak. Ardahan'da çok büyük ve güzel üniversiteniz var. Şehirlerin gelişmesiyle ilgili üniversite çok önemli. Üniversiteyi gördükten sonra ilk aklıma gelen Belarus Üniversitesiyle kardeş üniversite bağı kurmaktı. Ayrıca, Ardahan'ın gelişmesine ve doğal güzelliğine hayran kaldım" dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Belediye Başkanı Faruk Köksoy, "Ardahan, doğunun en şirin kentlerinden birisidir. Burada doğa harika, tabii güzellikler, tarih, kültür hepsi gerçekten çok orijinal. Böylesi özel bir kentte özellikle istihdam konusunda sevindirici gelişmeler haber almak bizi mutlu ediyor. Özellikle kırsal turizm konusunda gelişen ve her geçen gün yeni yatırımlarla beslenen ilimize olan ilginize teşekkür ediyorum. Bu görüşmeler neticesinde ilimiz için, inşallah daha güzel gelişmeler kaydederiz. Bu umudu taşıyoruz" diye konuştu. - ARDAHAN