BBP Mkyk Üyesi Döngel."Terör Örgütü Bölgedeki Bütün Okulları Yakarak, Yıkarak, Devleti Boykot... - Haberler
Haberi Paylaş

BBP Mkyk Üyesi Döngel."Terör Örgütü Bölgedeki Bütün Okulları Yakarak, Yıkarak, Devleti Boykot...

AA - Haberler | Yerel
BBP Mkyk Üyesi Döngel.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Hüseyin Döngel, "Terör örgütü bölgedeki bütün okulları yakarak, yıkarak, devleti boykot ederek, devlete kafa tutarak, Kürt halkına ciddi anlamda zarar veriyor" dedi.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Hüseyin Döngel, "Terör örgütü bölgedeki bütün okulları yakarak, yıkarak, devleti boykot ederek, devlete kafa tutarak, Kürt halkına ciddi anlamda zarar veriyor" dedi.

Döngel, beraberinde BBP MKYK üyeleri Ali Aydoğan, İbrahim Alagöz, Abdullah Apaydın'la geldiği Malatya'da partisinin İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazın Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na değindi.

Mevcut yasada 34. maddede Büyükşehir olacak bir şehrin nüfusunun 750 bin olması ve söz konusu şehrin gelişmişliğini tamamlamış olmasının gerektiğinin açık bir şekilde belirtildiğini kaydeden Döngel, yeni yasa tasarısı ile Türkiye'deki yönetim anlayışı ve idari yapının değiştirilmesinin amaçlandığını savunarak, tasarıya karşı çıktıklarını söyledi.

Döngel, mevcut yasada yapılacak iyileştirmeler ve düzenlemelerle daha fazla halk kitlesine daha çok hizmetin ulaştırılabileceğini savundu.

Cezaevlerindeki açlık grevlerine de değinen Döngel, "Yaklaşık 6 bin küsur mahkum açlık grevi yapmaktadır. Bu insanlar kötü cezaevi koşullarının düzeltilmesi için, ya da haklarında verilen mahkumiyet kararlarının fazlalığından dolayı bu açlık grevlerini yapmamaktadır. Bu insanlar tamamen terör örgütü PKK'nın ve PKK'nın uzantısı olan siyasi partinin baskıları neticesinde ölüme terk edilmek istenmektedir. Beyaz Kürtler, kendileri hanlarda hamamlarda, kuzu, kebaplarının başında, zevki sefa sürerken, kendilerinden, kendi sınıfları içinde görmedikleri masum Kürt halkını hapishane köşelerinde de sokak ortalarında da ezmeye çalışmaktadır" diye konuştu.

"Terör örgütü bölgedeki bütün okulları yakarak, yıkarak, devleti boykot ederek, devlete kafa tutarak, Kürt halkına ciddi anlamda zarar veriyor" diye konuşan Döngel, BDP yöneticilerinin de Türk milletine yüksek ve bol keseden tehditler savurduğunu iddia etti.

Döngel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türk milletine bu tehditler sökmez. Türk devleti büyük bir devlettir. Bu badireleri rahat bir şekilde atlatacak, hem askeri güce, hem de millet gücüne sahiptir. Yeter ki masa oyunlarına gelinmesin. Terör örgütü PKK'nın açlık grevlerinin arkasında yatan asıl niyetleri yaz döneminde planladıkları etkili eylemleri yapamamamın acısının neticesidir."

Muhabir: Yeter Erdine

Yayıncı: Önder Felek - MALATYA

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title