BBP'den 'Ölüm Sebebi Barnabas İncili Mi' Haberine Tepki

BBP'den 'Ölüm Sebebi Barnabas İncili Mi' Haberine Tepki

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm sebebinin Barnabas incili olduğu yönündeki iddiaya BBP'den sert tepki geldi.

BBP'den 'Ölüm Sebebi Barnabas İncili Mi' Haberine Tepki

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm sebebinin Barnabas incili olduğu yönündeki iddiaya BBP'den sert tepki geldi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Şehadet sebebi olarak ifade edilen böyle bir konunun gündeme 3 yıl sonra getirilmiş olması dikkat çekicidir" dedi.

BBP'den yapılan yazılı açıklamada, bugün bir gazetede yayınlanan köşe yazısında 'Reis'in Ölüm Sebebi Barnabas İncili mi?' başlığıyla yer alan metinde, "Yazıcıoğlu, kazadan 3 gün önce (22 Mart 2009) biri oyuncu, biri cezaevi arkadaşı, biri parti görevlisi, biri de işadamı olan dostuyla Ankara-Balgat'ta Seda adlı bir pastanede buluştu. Onlara 1981'de Şırnak'ta bulunan Barnabas İncili'nden bahsetti. 'Bu eser, şimdi Genelkurmay'da' dedi. Bu İncil'in filme çekilmesini istedi. 5-6 milyon dolarlık finansmanı

kendisinin bulacağını söyledi. Arkadaşları, 'Siz gördünüz mü?' diye sordu. Gülerek, 'Sultanlar görür' dedi ve ekledi,

'Aman dikkat. Bu İncil'i görenleri öldürüyorlarmış'" ifadelerinin yer aldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, "Büyük Birlik Hareketi'nin ebedi genel başkanı, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, yukarıda adı geçen ve 'Emin Pazarcı' imzası ile yayınlanan konu ile alakalı: 1- Müteveffa Muhsin Yazıcıoğlu, haberde iddia edildiği gibi 22 Mart 2009 tarihinde Ankara'da değildir. Şöyle ki seçim gezileri için 21 Mart sabahı saat 04.00 sıralarında Sivas'taki miting faaliyetinden Ankara'ya dönmüşlerdir.

2- Şehit lider Yazıcıoğlu, aynı sabah saat 08.00'de evinden partili arkadaşları ve korumaları tarafından alınarak Eskişehir Günyüzü mitingine gitmişlerdir. Günyüzü'nde saat 11.00'da bitirilen mitingin ardından BBP'nin İstanbul'da organize ettiği 'seçim etkinliği' çalışması için bu kente gitmiştir.

3 -Sayın Yazıcıoğlu, 22 Mart 2009 tarihinde (Pazar günü) İstanbul Abide-i Hürriyet Meydanı'nda (Çağlayan) gerçekleştirilen mitinge katılmış, saat 17.00'de buradan ayrılarak il yöneticilerinin organizasyonuna dahil olmuştur. Daha sonra da 'Erzurum' mitingine gitmişlerdir. Malum olduğu üzere de Ankara'ya da dönememişlerdir. Kaldı ki, bu tarihte yapılan faaliyetler görüntülü olarak kayıt altındadır ve TV'ler de haber olarak yayınlanmıştır.

4- Şehadetin hasıl olduğu malum 'kaza' süreci ile ilgili olarak Sayın Yazıcıoğlu'nun pek kıymetli ailesi ve tüzel kişiliğe sahip Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi adli mekanizmalara elde ettiği bilgi ve belgeleri vermiş ve şu anda bu hukuki süreç işletilmekte olup, Malatya Özel Yetkili Savcılığı tarafından da takibatı devam etmektedir.

5- Sürecin parti tarafından takip edildiği, bu konu ile ilgili Sayın Pazarcı'nın iddiasında yer alan 4 arkadaşı ile 22 Mart'ta Ankara'da buluşması ve böyle bir konudan dolayı 'şehadet sürecinin' başlatılması intibası doğru olarak addediliyorsa hali hazırda savcılık makamı bilgi ve belgeleri toplamaya devam etmektedir.

6- Sayın Pazarcı, 7 Mart 2012 tarihinde gazetesinde yer verdiği ve 'bilgileri bende saklı' dediği tüm materyalleri savcılıkla paylaşmalıdır. Sayın müteveffa Muhsin Yazıcıoğlu, 25 Mart 2009 yerel seçimlerinin arifesinde yurt sathında düzenlenen etkinliklere katılmak için sinerjisini alabildiğince hasrederken Emin Pazarcı'nın iddia ettiği gibi 22 Mart 2009 tarihinde Ankara'da olmadığı gün gibi aşikardır. Ayrıca, Sayın Pazarcı'nın iddiasında yer alan böyle bir 'buluşma', böyle önemli bir konu başka bir

tarihte de yapılmış olsa dahi BBP'nin o günkü yöneticileri tarafından bilinmemektedir. Olmuş ise de merhum genel başkan tarafından dillendirilmemiştir. Şehadet sebebi olarak ifade edilen böyle bir konunun gündeme 3 yıl sonra getirilmiş olması da dikkat çekicidir. Kamuoyunun bilmesi gereken şu ki, metinde yer alan ve 5-6 milyon dolarlık bir bütçeye mal olacak 'sinema filmi' projesi, şehit lider tarafından yol arkadaşları olan ve resmen hizmeti birlikte yaptıkları tarafından doğal olarak bilinmesi gerekirdi.

Böyle bir proje, böyle bir rakama malik 'sinema filmi' de partinin gündeminde olmamıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamuoyunda gündeme getirilen hür türlü iddia avukatlarımız tarafından savcılığa iletilecek ve ilgililerin dinlenilmesi istenecektir. Ayrıca avukatlarımız tarafından böyle iddiaların her yönüyle araştırılması sağlanacak ve doğru-yanlış mutlak ortaya çıkarılacaktır." - ANKARA