Battal Gazi Haberleri

Battal Gazi haber, Battal Gazi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Battal Gazi - Dün
Cumhurbaşkanlığımızın Himayelerinde Yürütülen 2021 "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" Kapsamında Yunus Emre Anma Etkinliği Düzenlendi.
2021 yılı münasebetiyle bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle yad ettiğimiz Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli, Ahi Evran şahsında bu toprakların vatan kılınmasında, önce gönüllerin fethedildiği kurucu değerlerimize dair milli hafızamızı tazelemeyi bir fırsat bildiğimizi belirten Vali Ayyıldız, "Eskişehir; iyiliklerin, güzelliklerin neşvünema bulduğu ve Kuruluş'un değerlerini bağrına basmış bir şehirdir. Şehrin kültür ve değerlerini ortaya çıkaracak güzellikler üretmek gayreti içindeyiz. Eskişehir'e hizmet etmeyi mukaddes bir yük ve ibadet kabul ediyoruz. Zira Eskişehir'e hizmet etmek bizim için aynı zamanda hikmetli nasihatleriyle Nasreddin Hoca'mıza, huzurun mimarları Şeyh Şehabeddin Sühreverdi, Şeyh Şucaeddin Veli, Aziz Mahmud Hüdayi'ye; destanlarla dolu hayatıyla Seyyid Battal Gazi'ye, davasının esası sevgi olan bir yönetim mirasının manevi lideri Şeyh Edebali'ye, "Bize ma'na gerek da'va gerekmez" diyen Yunus Emre'ye ve bu toprakların bağrından çıkardığı daha nice değerlerine hizmet etmek demektir.
Battal Gazi - 27.08.2021
Son dakika haberleri | Üç aracın karıştığı kaza güvenlik kamerasında
Edinilen bilgilere göre kaza kent merkezi Çiçekli Caddesi ile Battal Gazi Caddesi kesişimin de meydana geldi.
Battal Gazi - 22.08.2021
ZENGİBAR KARAKUCAK GÜREŞLERİNİN BU YIL 68.'Sİ DÜZENLENİYOR
Battal Gazi'nin, Hasan Gazi'nin, Melik Gazi'nin diyarı ve Hüseyin Gazi'nin uğrak yeri olan Darende Türk İslam tarihinde ve Anadolu'nun İslamlaşmasında, fethinde önemli görevler ifa etmiştir.
Battal Gazi - 13.08.2021
"Fetih ve Medeniyet"İn 3. Sayısında Eskişehir'in Erenler Denizinde Gönül Yolculuğu
Kuruluş'tan Kurtuluş'a hayatlarını bir medeniyet inşa etmeye vakfeden ve bu toprakları bizlere vatan kılan nice erenlerden numuneler sunduğumuz dergimizde 'Her ne iş eylerseniz Allah için / Eyleyesiz hasbeten-li'llah için' diyen yiğitler yiğidi Battal Gazi'den 'İnsanın özü akıl, aklın özü de sabırdır.
Battal Gazi - 07.06.2021
Son dakika gündem: "Futbolda şike kumpası" davasında tüm sanıklarla ilgili hapis cezası ve beraat kararları belli oldu
Buna göre sanıklar Aslan Keleş, Ahmet Alır, Aziz Uruç, Battal Gazi Karadağ, Burhan Koçak, Engin Değirmenci, Ferah Zor, Haluk Alemdar, Haydar Aydoğdu, Hüseyin Duran, İlkay Çelik, Kadir Taş, Mehmet Oyan, Mehmet Soydemir, Mustafa Tunç, Nilüfer Duman, Ömer Faruk Okşaş, Resul Karagöl, Serdar Othan, Serkan Kankan, Sezai Akgün, Sırrı Kızılırmak, Tekin Öğül, Tevfik Sami, Veli Engin, Yafes Çağlayan, Yakup Karaçizmeli, Yasin Şahin ve Zafer Sırlan hakkında "beraat" ve "karar verilmesi ya da ceza verilmesine yer yok" kararları alındı.
Battal Gazi - 21.04.2021
Yeşilçam'ın ilk "Drakula"sı: Atıf Kaptan
"Ankara Ekspresi", "Çöl Kanunu", "Battal Gazi Destanı", "Gülizar", "Kara Murat Fatih'in Fermanı", "Nöri Gantar Ailesi" ve "Ağrı Dağı Efsanesi"nin de aralarında bulunduğu Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerinde rol aldı.
Battal Gazi - 10.03.2021
Yeşilçam'ın emektar oyuncusu: Ali Sururi
"Ankara Ekspresi", "Zühtü", "Bülbül Ailesi" ve "Nereye Bakıyor Bu Adamlar" filmlerinde rol alan usta oyuncu Ali Sururi, yaşama veda edeli 23 yıl oldu.
Battal Gazi - 12.11.2020
Şanlıurfa'da minibüs ile kamyon çarpıştı: 5 yaralı
Alınan bilgiye göre, Battal Gazi Ağın'ın idaresindeki 02 D 0085 plakalı yolcu minibüsü, Şanlıurfa-Adıyaman kara yolu Yaslıca Mahallesi yakınlarında, Yunus Doğan'ın kullandığı 06 DB 5710 plakalı kamyonla çarpıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Battal Gazi Haberleri | Battal Gazi Kimdir - Haberler - Battal Gazi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Battal Gazi kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanlığımızın Himayelerinde Yürütülen 2021 Yunus Emre ve Türkçe Yılı Kapsamında Yu
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 22:12:54. #1.15#

title