Başkanlar Cilvegözü'nde Düzenlenen Saldırıyı Kınadılar - Haberler
Haberi Paylaş

Başkanlar Cilvegözü'nde Düzenlenen Saldırıyı Kınadılar

Bültenler - Haberler | Güncel
Başkanlar Cilvegözü'nde Düzenlenen Saldırıyı Kınadılar

Hatay Belediye Başkanları "Geleneksel Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması" Dörtyol'da gerçekleşti.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın öncülüğünde, 14 ay önce başlatılan ve geleneksel hale dönüşen 8. "Hatay Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması", Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin'in ev sahipliğinde Dörtyol'da yapıldı.

Hatay'daki merkez, ilçe ve belde belediye başkanları bir araya gelerek geleneksel hale dönüşen buluşmada birlik mesajı verdi. Başkanlar Cilvegözü sınır kapısında meydana gelen saldırıyı kınadılar, birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Dörtyol Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen birlik, beraberlik ve dayanışma toplantısına Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Yayladağı Belediye Başkanı M.Kemal Dağıstanlı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Karaali Belediye Başkanı Mehmet Sabahoğlu, Ekinci Belediye Başkanı Seyfettin Yeral, Turunçlu Belediye Başkanı Ali Zeki Özer, Kuzuculu Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Kurtlusoğuksu Belediye Başkanı Osman Koşay, Küçükdalyan Fuat Altınel, Çekmece Belediye Başkanı Dr. Cafer Özenir, Yeşilköy Belediye Başkanı Fatma Görgen, Bekbele Belediye Başkanı Bestami Bilgili, Aktepe Belediye Başkanı Selahattin Çolak, Altınçağ Belediye Başkanı Yaşar Duz, Ardıçlı Belediye Başkanı Mustafa Köroğlu, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman, Söğüt Belediye Başkanı Recep Tufan, Yeniyurt Belediye Başkanı Hasan Avni Günal, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Kuzeytepe Belediye Başkanı Necati Aydın, Yiğityolu (Karbeyaz) Belediye Başkanı Halil Özdemir, Hacıpaşa Belediye Başkanı Faruk Fansa, Şenköy Belediye Başkanı Mustafa Sayın ve Yeditepe Belediye Başkanı Ömer Ateş katılım gösterdi.

Dörtyol Belediyesi Sosyal tesislerinde düzenlenen buluşmada, Hatay Belediye Başkanları hep birlikte sohbet etti ve fikir alışverişinde bulundu.

Buluşmaya ev sahipliği yapan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin burada yaptığı açıklamada; "Büyükşehir yolunda olan Hatayımızın değerli Belediye Başkanları ile burada bir arada olmaktan ve Dörtyol Belediyesi olarak bu güzel buluşmaya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluyum. Allah birliğimiz, dirliğimizi bozmasın. Cilvegözü'nde düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar temenni ediyorum. Bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Belen Belediye Başkanı Cemil Yılmazlar toplantı da yaptığı konuşmada; Bu birlik ve kardeşlik ortamımızı yaratanlardan Allah razı olsun. Belediye Başkanları olarak bu milletin bağrından kopmuş insanlarız. Ortak amacımız halkımıza hizmettir. Hatay'da bunu gerçekleştirirken birlik ve beraberlik içinde olmamız, dayanışma ve sevgi bütünlüğünde olmamız herkese örnek olmalıdır. Cilvegözü'nde düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, ailelerine başsağlığı temenni ediyorum." dedi.

İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek buluşmada yaptığı açıklamada; Birarada olmak gerçekten Türkiye'nin dünya konjöktöründe çok önemlidir. Cilvegözü sınır kapısında yaşanan insanlık dışı olayın inşallah devamı gelmez. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yerel yönetimler ne kadar güçlenirse, ne kadar genişlerse demokrasi o ölçüde artar. Yerel yöneticilik, belediye başkanlığı siyasetin en sert kıyısıdır. Hatay artılarıyla eksileriyle Büyükşehir olma yolunda gidiyor. Sorunlar yaşanabilir, yaşayarak sorunlar çözülecektir. Ama şu hassas dönemde ne olursa olsun bu birlikteliği yakalıyoruz. Çok önemlidir. Belediye Başkanları olarak bütün halkı kucaklayarak politika üretmeli ve hizmet üretmeliyiz.Hepimiz şu anda bunu yapıyoruz. Ev sahipliğinden ötürü Dörtyol Belediye Başkanı Sayın Keskin'e ve bu toplantılara öncülüğünden ötürü değerli meslekdaşım Antakya Belediye Başkanı Sayın Savaş'a teşekkür ediyorum.

Toplantı da görüşlerini belirten Çekmece Belediye Başkanı Dr.Cafer Özenir ise; Bugünlerde çok ihtiyaç duyduğumuz birlik, beraberlik ortamını gerçek mana da hissettiğimiz dönemde bu toplantıların yapılması büyük önem arz ediyor. Öncülük eden, katkı sağlayan tüm Belediye Başkanı arkadaşlarıma teşekkürlerimizi sunuyor ve bunun devamını diliyorum. Cilvegözü'nde maalesef bir provakasyon var. Hatay'ın birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler olabilir. Dikkatli olmamız gerekiyor. Siyasi görüşlerimiz ne olursa olsun şu sloganla başladık ve devam etmemizi diliyorum. " Herşey Hatay için. Hatayımızdaki birlik, beraberliğimiz, medeniyetler için, anlayışlar için olsun diyorum." dedi.

Dörtyol'da düzenlenen "Hatay Belediye Başkanları Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Buluşması'na" öncülük eden Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş toplantı da yaptığı konuşmada; " Tüm Belediye Başkanlarımızla bugün bir kez daha bir arada olmaktan dolayı mutluyum. 14 ay önce başlattığımız bu toplantılarımıza, bu birlikteliğe katkı sağlayan tüm Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

Cilvegözü sınır kapısında çok talihsiz bir olay yaşanmıştır. Bu menfur olayda hayatını kaybeden insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. Bununla birlikte bu olayı gerçekleştirenleri kınıyorum. Allah onların müstehakları ne ise onu versin. 14 aydır bu birlikteliğe beraber başladık ve birlikte katkı veriyoruz. Bu toplantının yeri 1 ay öncesinden belliydi. Günü de 10 gün önce belli oldu. Biz şehrimizin birlik ve bütünlüğü adına bu toplantıları yapmayı sürdüreceğiz. Terörün amacı yıldırmak, korkutmak, bezginlik ile insanları birbirinden ayırmak ve hedefine ulaşmak için yapılıyor. Bizlerde bu şehrin yöneticileri olarak birlik, beraberliğimizi bir kez daha göstermek üzere buradayız.

Hepinizin farklı renklerden, farklı dünya görüşlerinden faydalanıp bizleri bölmeye çalışan, içerde ve dışarıda hangi güçler varsa hodri meydan diyoruz. Hatay insanı bir bütündür. Zor günlerde sıkı sıkıya birbirine kenetlenir. Bizim aramıza kimse nifak sokamaz. Farklı renklerden oluşan bir bütünü ayıramaz. Bu kötü niyetli insanlar birgün gelir kazdıkları kuyuya kendileri düşecektir. Ecdadımızdan aldığımız bayrağı torunlarımıza, çocuklarımıza en güzel şekilde devredeceğiz. Bu buluşmalarımız devam edecektir. Destek veren, emeğini ortaya koyan, elele tutuşan tüm Belediye Başkanlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ev sahipliğinden ötürü Dörtyol Belediye Başkanımız Sayın Fadıl Keskin'e ve birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasına katılım gösteren tüm Belediye Başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500