Başkan Yaşar Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu

Başkan Yaşar Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu

07.12.2013 11:14 | Son Güncelleme: 07.12.2013 11:14
Başkan Yaşar Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Samanyolu Eğitim Kurumları'nın her sene düzenlediği Kariyer Günleri'ne katıldı.
Samanyolu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Gümrükcü, Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Soner Öner,...

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Samanyolu Eğitim Kurumları'nın her sene düzenlediği Kariyer Günleri'ne katıldı.

Samanyolu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Gümrükcü, Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Soner Öner, müdür yardımcıları, öğretmenler ve çok sayıda öğrencinin yer aldığı Kariyer Günleri'nde Başkan Yaşar, öğrencilere kendi hayatı ve yerel yönetimler hakkında bilgi verdi. Samanyolu Eğitim Kurumları'ndan mezun olacak son sınıf öğrencilerine meslek seçiminde fikir edindirmek ve doğru yolu göstermek amacıyla düzenlenen Kariyer Günleri'nde, Yaşar öğrencilerin sorularına da tek tek cevap verdi. Yaşar'ı kendilerine örnek aldıklarını belirten öğrenciler, "Halk tarafından çok sevilen bir başkansınız. Bunu neye borçlusunuz?" diye sordu.

Kendinden, ailesinden ve belediye yöneticiliğinin zorluklarından bahseden Yaşar, "Sorumluluğumuzu bildiğimizde, kaynaklarımızı doğru yerde ve doğru zamanda kullandığımızda halk huzur ve refah içerisinde yaşar. Ben kimseyi ötekileştirmeden din, dil, ırk ayrımı yapmadan ve siyasetten çok insanlığı ön planda tutarak çalışmalarımı gerçekleştiriyorum. Ben odasında oturan biri değilim, halkla hep iç içeyim" diye konuştu.

Yaşar'ın konuşmalarını ve ticari hayatında gösterdiği başarıları dikkatle dinleyen öğrenciler, "Belediye başkanlığının ne gibi zorlukları var?" diye sordu. Yaşar, "Göreve geldiğim ilk günlerde Yenimahalle Belediyesi'ni, daha önceki başkanların çalışmalarını ve daha birçok konuyu araştırdım. Edindiğim tecrübelerle ticaretten ziyade sosyal yaşamın insanların hayatında ön planda olduğunu gördüm. Halkın arasına girdim, dertlerini dinledim, sorunlarına çareler aradım. Önemli olan vatandaşların isteklerine tercüman olmak" şeklinde konuştu.

Dikkatle Yaşar'ı dinleyen öğrenciler, bir taraftan da not tuttu. Öğrencilere nasihatlerde bulunan Yaşar, "Sorumluluk herkesin üstlenebileceği ve göğüs gerebileceği bir şey değildir. İşinizi sevmeniz çok önemli. Eğer işinizi severek yapmıyorsanız başarma şansınız da yoktur. Sevdiğiniz ve heyecan duyduğunuz mesleği yapmalısınız. Kararlarınızı her zaman doğru ve iyi yönde kullanın" dedi.

Samanyolu Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Gümrükçü, bu özel günde öğrencileri yalnız bırakmayan Yaşar'a kurum adına teşekkür plaketi verdi. Öğrenciler Yaşar'ı ayakta alkışladı. - ANKARA

Başkan Yaşar Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu
Başkan Yaşar Kariyer Günleri'ne Konuk Oldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title