Başkan Mustafa Çelik Kesintisiz Nöbette

Başkan Mustafa Çelik Kesintisiz Nöbette

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, demokrasi nöbetini kesintisiz sürdürüyor.

Başkan Mustafa Çelik Kesintisiz Nöbette

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, demokrasi nöbetini kesintisiz sürdürüyor. İlk günden beri Cumhuriyet Meydanı'nda olan Başkan Çelik, demokrasi nöbetinin 26'ıncı gününde bir kez daha FETÖ terör örgütünü lanetledi.

Demokrasi nöbetinin 26'ıncı günü yine Kuran-ı Kerim'in okunması ve dualarla başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kürsüden halkı selamladıktan sonra Abdürrahim Karakoç'un 'Vasiyet' şiirini seslendirildi.

"Bırak hesabını ölüm kalımın

İnanmışa zulmü ne ki zalimin

Manayı reddeden sözde alimin

Bir ilmine bir de fennine tükür"

dizelerinin de yer aldığı şiiri vatandaşlarla birlikte dinleyen Başkan Mustafa Çelik, "Evladı babadan, kadını kocadan, patronu çalışandan ayıracak kadar lanet olan bu adama ne yapılması gerektiğini Abdürrahim Karakoç söyledi." dedi.

Başkan Mustafa Çelik, daha sonra Yazar Feridun Özdemir'i davet etti. Kayseri'nin duruşuyla, sözüyle, kahramanlığıyla, kültürüyle, tarihiyle, şanıyla bambaşka bir memleket olduğunu belirten Özdemir, "Bu kutlu nöbette ne kadar şanlı olduğunuzu, ne kadar dik durduğunuzu gösterdiniz. Rabbim nazarlardan saklasın. Allah sayınızı artırsın." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik daha sonra her akşam olduğu gibi Cumhuriyet Meydanı'nı gezerek demokrasi neferleri ile bir araya geldi. Zaman zaman vatandaşlara misafir olan Başkan Çelik, onlarla sohbet etti.

Demokrasi nöbetinde Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı da geç saatlere kadar marşlar seslendirerek halkı coşturdu. - KAYSERİ