Başkan Dündar, KKTC'li Vekillere Çarşamba'yı Tanıttı

Başkan Dündar, KKTC'li Vekillere Çarşamba'yı Tanıttı

Aralarında Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) Milletvekillerinin de Bulunduğu Heyet, Samsun'un Çarşamba ve Ayvacık İlçelerini Gezdi.

Başkan Dündar, KKTC'li Vekillere Çarşamba'yı Tanıttı

Aralarında Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti (KKTC) milletvekillerinin de bulunduğu heyet, Samsun'un Çarşamba ve Ayvacık ilçelerini gezdi.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde KKTC Meclis Takımı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Takımı arasında yapılan futbol müsabakasına katılmak üzere Samsun'a gelen milletvekilleri, Çarşamba Midilli Restoran'da bir araya geldi. AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk'ün eşlik ettiği ve aralarında KKTC milletvekillerinin de bulunduğu heyeti Çarşamba'da İlçe Kaymakamı Nusret Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz karşıladı.

Milletvekillerine ilçe hakkında bilgi veren Başkan Dündar, Çarşamba'nın nüfusunun köyleriyle birlikte yaklaşık 140 bin olduğunu belirterek, "İlçemize hoş geldiniz" dedi.

Öğle yemeğinden sonra milletvekilleri, midilli atlarını severek, ata binen çocuklarla sohbet etti. Heyet, daha sonra Ayvacık ilçesine hareket etti.

(SAM-MAY-CC-Y)

Kaynak: İHA